مهاجرت جمهوری خواهان از توئیتر به پارلر

مهاجرت جمهوری خواهان از توئیتر به پارلر

جمهوری خواهان و راست گرایان عضو توئیتر که از سیاست های این شبکه اجتماعی در زمینه مقابله با رفتارهای متعصبانه آنها خسته شده اند، در حال مهاجرت به پارلر هستند.

پارلر چیست؟

پارلر نام اپلیکیشنی است که خود را شبکه اجتماعی آزادی بیان نام گذاری کرده است. اما در هفته های اخیر در عمل به بهشت رسانه های راست گرایان آمریکا مبدل شده است. علت این مساله پیوستن تعدادی از جمهوری خواهان کنگره و برخی چهره کلیدی محافظه کار آمریکایی به پارلر است.

پارلر در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شد ولی تنها پس از آن محبوب شد که تد کروز سناتور تندروی جمهوری خواه و برخی دیگر از حامیان وی از مهاجرت به این اپلیکیشن خبر دادند. دوین نونز سناتور جمهوری خواه کالیفرنیا هم بعد از آنکه نتوانست توئیتر را به علت ایجاد یک حساب کاربری قلابی در این شبکه اجتماعی که وی را مسخره کرده بود، تحت تعقیب قرار دهد به پارلر پیوست.

پارلر و آزادی بیان

تد کروز مدعی شده پارلر پلافتورمی است که در آن آزادی بیان برقرار است و وی و همفکرانش با پیوستن به آن می توانند از سانسور سیلیکون ولی رها شوند.

اپلیکیشن پارلر در دو هفته اخیر بیش از ۸۷۰ هزار بار بارگذاری شده و ۱.۸ میلون حساب کاربری در آن فعال است. اما نکته جالب حذف حساب های کاربری مشهور ضدجمهوری خواهان از پارلر است. از جمله این حساب ها می توان به devincow اشاره کرد که به تمسخر دوین نونز در توئیتر می پردازد.

جان متزه مدیر عامل پارلر در واکنش به اعتراض ها گفته کاربران این اپلیکیشن حق ارسال عکس های هرزه نگارانه یا استفاده از کلمات عبور زننده را ندارند و نباید در بخش اظهارنظرها یا کامنت ها فحاشی کنند. همچنین اگر پارلر به علت مطالب کاربران با شکایت حقوقی مواجه شود، هزینه اش را از افراد می گیرد. البته متزه از پیوستن لیبرال ها و دموکرات ها به پارلر استقبال کرده است.

منبع: فارس به نقل از توئیتر،

محتوی دیگر از دیجیتال مارکتینگ در شبکه های اجتماعی در اقتصادالکترونیکی:

دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا
آیا قرعه‌کشی‌های تبلیغاتی اینستاگرام بازده تبلیغاتی برای کسب وکارها دارد؟!
فحش، تهدید و فشار؛ ماهی ۳ میلیون تومان!
فروش کالا در اینستاگرام راحت تر می شود
درگیری فیس بوک با ناشران خبر بر سر رعایت کپی رایت
کدام کشورها بیش‌ترین کاربران اینستاگرامی را دارند؟
آمارهای جدید و جالب درباره اینستاگرام
تبلیغات چالش جدید شبکه های اجتماعی

Check Also

فناوری بلاک‌چین در صنعت نشر اثرگذار است

فناوری بلاک‌چین در صنعت نشر اثرگذار است

کارشناسان در میزگرد «هوش مصنوعی، بلاک‌چین و آینده صنعت نشر کتاب» بر اینکه تکنولوژی بلاک‌چین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *