حکمرانی و فناوریهوش مصنوعی

مقام سابق پنتاگون: نبرد هوش مصنوعی را به چین باختیم

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مدیر سابق بخش نرم افزار پنتاگون گفت: آمریکا از قبل نبرد هوش مصنوعی را به چین باخته و این کشور در حال حرکت به سمت تسلط جهانی در این حوزه است.

وی افزود: چین در حال پبشرفت در زمینه قابلیت های سایبری نوظهور است و به همین علت از رقبای خود جلو افتاده است.

بر اساس ارزیابی های اطلاعاتی کشورهای غربی، چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان است به زودی به برترین کشور جهان در بسیاری از فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی، زیست فناوری و علم ژنتیک مبدل می شود. این برتری ظرف یکی دو دهه آینده اتفاق می افتد.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

نیکولاس چیلان رئیس سابق اداره نرم افزار پنتاگون که در اعتراض به سرعت تحول اندک آمریکا در حوزه فناوری استعفا داده معتقد است شکست آمریکا برای واکنش نشان دادن به این تحولات آمریکا را در معرض خطر قرار داده است.

وی افزود: ما ظرف ۱۵ تا ۲۰ سال آینده هیچ شانسی برای رقابت جنگنده با چین نداریم. در حال حاضر این یک معامله انجام شده است ؛ به نظر من دیگر تمام شده است.

او در این باره گفت: ما طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده دیگر هیچ شانس رقابتی با چین نداریم. وی با این استدلال که چین بر آینده جهان تسلط دارد و همه چیز را از روایت های رسانه ای گرفته تا مسائل ژئوپلیتیک کنترل می کند ، گفت: این که آیا به جنگ نیاز است یا خیر، یک حکایت دیگر است. وی گفت دفاع سایبری ایالات متحده در برخی از ادارات دولتی در “سطح مهد کودک” است.

منبع:  فارس به نقل از رویترز

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا