رسانه دیجیتال

فیس بوک برای تولیدکنندگان محتوا دست به جیب شد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

فیس بوک در رقابت برای جذب استعدادها، تا پایان سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دلار برای تولیدکنندگان محتوا در شبکه اجتماعی هزینه خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرد سرمایه گذاریهایش شامل برنامه های پاداش برای پرداخت پول به تولیدکنندگان محتوایی خواهد بود که در اپلیکیشنهای این شرکت شامل اینستاگرام به نقطه عطفهای معینی دست پیدا کنند و همچنین کاربران را برای تولید محتوا تامین مالی می کند.

این غول شبکه اجتماعی کیف پول خود را باز می کند تا تولیدکنندگان محتوایی که هواداران زیادی دارند را از پلتفرمهایی مانند یوتیوب و تیک تاک به سمت خود جلب کند. پلتفرمهای فناوری بزرگ متعددی با پرداخت پول و خدمات جدید، در تلاش برای جذب و حفظ شخصیتهای شبکه اجتماعی هستند. سرویس ویدیویی تیک تاک متعهد شده است دو میلیارد دلار برای پشتیبانی از تولیدکنندگان محتوا در مدت سه سال آینده هزینه کند.

اسنپ چت هم پیش از این به تولیدکنندگان محتوا مجموعا یک میلیون دلار در روز برای ارسال ویدیوهای کوتاه محبوب در این سرویس پرداخت می کرد و اعلام کرده که از طریق برنامه اسپات لایت خود، هر ماه همچنان میلیونها دلار برای حمایت از تولیدکنندگان محتوا پرداخت می کند.

شرکت رصد “موبایل سنسور تاور” هفته جاری در گزارشی اعلام کرد تیک تاک با سه میلیارد دانلود، پنجمین اپلیکیشن غیربازی است که به نقطه عطفی رسیده که معمولا در انحصار فیس بوک بود.

فیس بوک اعلام کرد پاداشهای این شرکت تاکنون تنها از طریق دعوت امکان پذیر بوده است. تولیدکنندگان ویدیو و گیمرهای آنلاین در فیس بوک اگر به دستاوردهایی مانند ساعت معینی پخش ویدیو دست پیدا کرده و ستاره دریافت کنند، پاداش ماهانه خواهند گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، برنامه های پاداش اینستاگرام شامل مشوقهایی برای استفاده از سرویس ریلز خواهد بود که کپی سرویس تیک تاک است. تولیدکنندگان محتوا بر مبنای عملکرد ویدیوهایی که در ریلز تولید کرده اند می توانند پول دریافت کنند.

منبع: ایسنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا