سلامت و پزشکی هوشمند

فناوری پوشیدنی که با هوش مصنوعی بیماری را زودتر شناسایی می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

واحد نوآوری دفاعی وزارت دفاع آمریکا با مشارکت بخش خصوصی، یک فناوری پوشیدنی مجهز به هوش مصنوعی را توسعه داده که پیش از این در شناسایی عفونت‌های بیماری در جریان همه‌گیری کووید۱۹ بسیار موفق بوده است.

این فناوری پوشیدنی می‌‎تواند بیماری‌ها را ۶ روز قبل از شروع آن شناسایی کند و اکنون جف اشنایدر، مدیر پروژۀ «ارزیابی سریع مواجه با تهدید» می‌گوید که قصد دارند استفاده از این فناوری را، با هدف تشخیص دیگر بیماری‌های عفونی، در میان پرسنل نظامی آمریکا گسترش دهند.

او در ۲۸ آوریل اعلام کرد: «وزارت دفاع سرمایه‌گذاری زیادی را با هدف حفظ آمادگی پرسنل خود برای انجام ماموریت‌های اساسی انجام داده است. با این وجود، خطر ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند کووید۱۹ برای مدت‌ها یک متغیر غیرقابل پیش‌بینی محسوب می‌شده است. اکنون وزارت دفاع می‌تواند به کمک این فناوری، بر وضعیت سلامت اعضای خود نظارت داشته باشد و هشدارهای اولیه را در مورد عفونت‌های احتمالی قبل از گسترش آن‌ها، صادر کند.»

فناوری هوشمندFanahoosh” آخرین به روزترین محتوی فناوری در سلامت و پزشکی

پروژۀ «ارزیابی سریع مواجه با تهدید» پیش از این طی سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی با تشخیص عفونت کووید آنهم ۲ تا ۳ روز قبل از تشخیص آن از مسیر آزمایش، به موفقیت قابل توجهی دست یافته بود.

این فناوری در حال حاضر برای تشخیص عفونت‌ها از داده‌های بیومتریک ابزارهای پوشیدنیِ تجاری مانند ساعت‌های «گارمین» و حلقه‌های هوشمند «اورا» استفاده می‌کند؛ اما متخصصان این پروژه قصد دارند امکانی را فراهم کنند تا استفاده از داده‌های نشانگر زیستی از مسیر هر دستگاه پوشیدنی هوشمندی ممکن شود.

آنها همچنین می‌خواهند حدود ۴۵۰۰ نفر دیگر از پرسنل نظامی ایالات متحده را نیز بویژه در نیروی هوایی این کشور تحت پوشش این پروژه قرار دهند.

کریستوفر گریدل، از فرماندهان نیروی هوایی ایالات متحده ضمن استقبال از این پروژه گفت: «تکنولوژی سرانجام محصولی تولید کرد که به سلامتی و تندرستی افرادی توجه دارد که بارها حفظ جان افراد دیگر را بر جان خود ترجیح داده‌اند.»

شرکت فناوری فیلیپس که در توسعه این فناوری پوشیدنی مشارکت دارد نیز اعلام کرد که این دستگاه، طی سال‌ها آزمایش‌های میدانی لازم را پشت سر گذاشته است و سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیز این فناوری را به عنوان دستگاهی برای سلامت عمومی طبقه‌بندی کرده است.

منبع: یورونیوز

  • فناوری پوشیدنی که با هوش مصنوعی بیماری را زودتر شناسایی می‌کند

   ” اقتصادالکترونیکی” آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا