شهر هوشمند

فاز دوم طرح شهر هوشمند بوشهر در جریان است

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

محقق و مدیر کسب و کار شرکت AIT اتریش گفت: شهر هوشمند بوشهر از پروژه‌هایی است که در ایران آغاز و بخشی از آن انجام شده است، تا اینجای کار توانسته‌ایم نقاط قوت و ضعف و اتفاقاتی که رخ می‌دهد را با کمک دانشجویان و افراد صاحب‌نظر به دست بیاوریم. در حال حاضر فاز دوم طرح در جریان است.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از فارس ، غزال اطمینان، صبح امروز در وبینار مهارت‌های کسب‌وکار دیجیتالی جهاد دانشگاهی بوشهر با اشاره به مبحث هوشمندسازی شهرها اظهار داشت: کووید ۱۹ باعث شده کسب و کارها در کل شهرها متفاوت باشد و یکی از اتفاقاتی که در وین (پایتخت کشور اتریش) رخ داد اینکه بسیاری از فروشگاه‌ها و کسب و کارها نمی‌توانستند کار خود را به شکل روتین و روزمره انجام دهند.

 محقق و مدیر کسب و کار شرکت AIT اتریش ادامه داد: کرونا باعث تقویت کسب و کار دیجیتال شده تا شاغلان آن بتوانند در این شرایط کار خود را به شکل بهتر و تاثیرگذارتری انجام دهند. برای نمونه رستوران‌ها تا پیش از این غذای خود را خارج از رستوران ارائه نمی‌دادند اما با شیوع کرونا به دنبال راه‌هایی برای حمل و نقل و ارسال غذا بودند.

وی عنوان کرد: شهر هوشمند بوشهر از پروژه‌هایی است که در ایران آغاز و بخشی از آن انجام شده است، تا اینجای کار توانسته‌ایم نقاط قوت و ضعف و اتفاقاتی که رخ می‌دهد را با کمک دانشجویان و افراد صاحب‌نظر به دست بیاوریم. در حال حاضر فاز دوم طرح در جریان است.

اطمینان خاطرنشان کرد: شهرهای هوشمند، کسب و کارهای جدید را وارد شهر می‌کنند. تولید شغل‌های جدید و توسعه شهر برای بهبود و پیشرفته‌تر شدن و اینکه در عین حال شهروندان کارها را به شکل راحت‌تر و بهتری انجام دهند.

 وی افزود: شهر هوشمند سعی می‌کند از استارت‌آپ‌ها و ایده‌های جدید در آن شهر استفاده کند و از شهروندان بخواهد آن شهر را به شکلی که دوست دارند در آن زندگی کنند پیشرفت دهند.

 مدیر کسب و کار شرکت AIT اتریش با اشاره به برگزاری دو کارگاه خوب در بوشهر گفت: یکی از مواردی که همه راجع به آن صحبت می‌کردند وجود پیش پارک‌ها و اینکه چطور قسمت‌های مختلف یک شهر بهبود پیدا کند و چطور مردم راحت‌تر به وسیله یک کارت شهروندی به موارد مختلف شهر و خدمات دسترسی داشته باشند.

 این محقق عنوان کرد: اوایل که مفهوم شهرهای هوشمند مطرح شد بسیاری از افراد سعی می‌کردند در مقابل آن جبهه بگیرند در حالی که امروز می‌بینند تولید در حوزه اشتغال بسیار بالاتر از آن است که مردم تصور می‌کردند.

 وبینار فناوری، کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار دیجیتالی به همّت جهاد دانشگاهی استان بوشهر به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر، مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان بوشهر، مرکز نوآوری و شکوفایی و اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر برگزار شد.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا