حکمرانی و فناوری

سامانه هوشمند تشخیص‌دهنده ترافیک رمز شده راه‌اندازی می‌شود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

طراحی و پیاده‌سازی یک نمونه آزمایشگاهی سامانه هوشمند تشخیص‌دهنده ترافیک رمز شده در دستور کار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از مهر، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیاده سازی نمونه آزمایشگاهی سامانه هوشمند تشخیص‌دهنده ترافیک رمز شده را به فراخوان گذاشت.

این پژوهشگاه اعلام کرد که در ۱۰ سال اخیر، با هدف توسعه دانش و فناوری بومی و ارتقا توانمندی دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی به منظور توسعه سامانه‌های هوشمند، اقدام به اجرای پروژه‌های پژوهشی متعدد در زمینه صیانت فرهنگی- اجتماعی با بهره گیری از سامانه‌های هوشمند کرده است.

اکنون با توجه به تجربیاتی که در حوزه ترافیک رمز در طول اجرای پروژه‌های پژوهشی بدست آمده و نیز با توجه به اهمیت شناسایی ترافیک رمز در سامانه‌های هوشمند و لزوم بهره‌گیری از محصولات تشخیص دهنده ترافیک رمز شده، بنا بر این است که یک نمونه آزمایشگاهی سامانه هوشمند تشخیص دهنده ترافیک رمز شده طراحی، پیاده‌سازی و سپس ارزیابی شود.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان که در حوزه تشخیص ترافیک رمز شده، فعالیت‌های منجر به توسعه فناوری بومی و یا تولید محصول بومی انجام داده اند، دعوت کرده تا اطلاعات مربوط به سوابق فعالیت‌های خود و کلیاتی در خصوص فناوری یا محصول خود را به این پژوهشگاه اعلام کنند.

هدف از این فراخوان، شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌هایی است که توسعه‌دهنده فناوری بومی یا تولیدکننده محصولات بومی در حوزه تشخیص ترافیک رمز شده است تا از توانمندی و قابلیت‌های آنها در این حوزه بهره برداری شود.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا