اپلیکیشن و نرم افزاررباتیکگزارش

ساخت انسان‌های دیجیتالی با قابلیت انجام حرکات ترکیبی پیچیده

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

محققان چارچوب نرم‌افزاری موسوم به متن‌باز میوسوئیت (MyoSuite) را ساخته‌اند که مدل‌های حرکتی عضلانی‌اسکلتی پیشرفته را با هوش مصنوعی ترکیب می‌کند. میوسوئیت می‌تواند در کاهش طراحی‌ها برای درمان‌ اسکلت خارجی به کمک ربات‌ها بیاید و نیاز به آزمایش‌ روی مدل‌های واقعی را برطرف کند.

این مدل های دیجیتالی که در آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی متا (فیس‌بوک) در آمریکا و در آزمایشگاه مهندسی و مدل‌سازی نورومکانیکال دانشگاه توئنت در هلند به سرپرستی پروفسور ماسیمو سارتوری ساخته شده اند، می‌توانند انجام حرکات ترکیبی و تعامل با ربات‌های کمکی را بیاموزند.

اکنون، مدل‌سازی و شبیه‌سازی برای تکنولوژی‌های سلامت انسان همان اندازه اهمیت دارند که برای پیشرفت صنعت خودروی مدرن اهمیت داشته‌اند. پروفسور ماسیمو سارتوری می‌گوید: اگر امکان داشت نتیجه درمان رباتیک را از قبل پیش بینی کنیم، می‌توانستیم آن را برای بیمار بهینه‌سازی کنیم و یک درمان واقعا شخصی‌سازی‌شده و مقرون به صرفه را ارائه دهیم.

میوسوئیت از شبیه‌سازی هم‌زمان سیستم‌های عضلانی‌اسکلتی مجهز به هوش مصنوعی که از نظر فیزیکی در تعامل با ربات‌های کمکی مانند اسکلت خارجی هستند، حمایت می‌کند.

با میوسوئیت می‌توانید پدیده‌های بیولوژیکی همچون خستگی عضلانی، سارکوپنی عضلانی، پارگی تاندون و ترمیم را شبیه‌سازی کنید. علاوه بر این، می‌توانید شبیه‌سازی کنید که چگونه ربات‌های کمکی طراحی و کنترل می‌شوند تا پس از بروز این مشکلات، وضعیت را به حال اول برگردانند.

به دلیل صحت فیزیولوژیکی مدل‌های عصبی و عضلانی ما و واقع‌گرایی فیزیکی شبیه‌سازی‌هایمان، رفتارهای انجام‌شده با هوش‌ مصنوعی واقع‌بینانه است.

میوسوئیت می‌تواند در کاهش سیکل‌های تکراری طراحی درمان‌های اسکلت خارجی به کمک ربات‌ها مسیرهای جدیدی را باز کند. بدون آن‌ها به آزمایش‌های طولانی‌مدت روی مدل‌های واقعی نیاز داریم.

پروفسور سارتوری می‌افزاید: امیدواریم خصوصیات متنوعی که در چارچوب نرم‌افزاری ما تقویت می‌شوند، برای فهم سیستم‌های نورومکانیکالی که با عامل‌های رباتیک مصنوعی در تعامل هستند، فرصت‌های جدیدی را پدید آورد.

منبع: ایرنا از پایگاه علمی tech xplore،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا