چهارشنبه , ۹ فروردین ۱۴۰۲
ربات عجیب نگهبان ژاپنی امنیت را برقرار می‌کند

ربات عجیب نگهبان ژاپنی امنیت را برقرار می‌کند

ترجمه: امیرحسین فوقانی

شرکت SEQ SENSE از نسل جدید ربات نگهبان که هوش مصنوعی پیشرفته‌ای برخوردار هستند در توکیو ژاپن رونمایی کرد.

تصاویری از نسل جدیدی از ربات‌های نگهبان در توکیو ژاپن منتشر شده است که نشان می‌دهد ناوگان ربات های امنیتی در تلاش برای جبران کمبود پیش بینی شده نیروی انسانی هستند.

این ربات خودران توسط شرکت شرکت رباتیک ژاپنی SEQ SENSE توسعه یافته است یک و نیم متر ارتفاع دارد. این سری ربات های امنیتی مسلح نیستند اما بر روی سر این ربات چندین دوربین کار گذاشته‌اند که قابلیت چرخش و دید ۳۶۰ درجه ای و کامل را به این ربات می‌دهد و سر چرخان SQ-2 به آن کمک می کند تا نقشه‌های سه بعدی محیط اطراف خود را تولید کند.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

ربات نگهبان ژاپن


دوربین های آن مجهز به سنسور هستند و از فناوری تشخیص تصویر پیشرفته بهره می برند. این دوربین‌ها دارای حسگرهایی هستند که از ۳D LiDAR به طور اختصاصی استفاده می‌کنند و به ربات کمک می‌کنند تا در موقعیت مدنظر خود قرار بگیرد.

جالب است بدانید این ربات هرگاه میزان باتری کمی داشته باشد، می تواند به طور خودکار به ایستگاه خود بازگردد تا زمانی که باتری آن تمام شد شارژ شود. همچنین ایستگاه مرکزی قادر به برقراری ارتباط با خود ربات است.

این ربات مسیر های مشخص شده ای را طی میکند و در ساختمان های دولتی ژاپن مشغوال به کار است. شرکت سازنده این ربات گفته است:«نه تنها [SQ-2] یک راه‌حل مشخص برای کمبود نیروی کار آینده ژاپن خواهد بود، بلکه به کارایی هزینه نیز کمک می‌کند، زیرا می‌تواند در همه زمان‌ها به جز زمان شارژ کار کند.»

  • ربات عجیب نگهبان ژاپنی امنیت را برقرار می‌کند

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

Check Also

دیزنی از یک ربات اسکیت باز رونمایی کرد

دیزنی از یک ربات اسکیت باز رونمایی کرد

دیزنی از ربات اسکیت باز جدیدی رونمایی کرد که می تواند تعادل خود را حفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *