تحول دیجیتال در صنعت و معدنرباتیکهوش مصنوعی

اولین ربات تولید عسل با استفاده از هوش مصنوعی!

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

ربات تولید عسل با هوش مصنوعی، ربات جدید Beehomes تولید کننده عسل از ظروف ۱۲ متر مربعی تشکیل شده که ۲ میلیون زنبور را در ۲۴ کندو نگهداری می‌کند. این ظروف با انرژی خورشیدی شارژ می‌شوند و به سیستم نظارت ۲۴ ساعته و فناوری هوش مصنوعی مجهز هستند.

امروزه ربات‌ها در بسیاری از زمینه‌ها به کمک انسان‌ها آمده اند. ساخت ربات‌ها زمانی فقط در حد تخیلات ما بود. اما با پیشرفت علم و ایجاد فناوری‌های نوین، ربات‌ها توانستند به خانه‌ها، دفاتر کار و صنعت راه پیدا کنند. رباتیک، دنیای عجیبی است. دانشمندان هر روز در تلاشند تا ربات‌های هوشمندتری را با توجه به نیاز انسان‌ها طراحی کنند.

یکی از موارد استفاده از ربات ها، در صنعت زنبورداری است. گاه ممکن است چندین ماه طول بکشد تا یک زنبوردار بتواند متوجه یک مشکل شود. استفاده از ربات‌ها به تشخیص سریع مشکلات زنبور‌ها کمک شایانی می‌کنند و مرگ و میر آن‌ها را کاهش می‌دهند. این مزیت زنبورداری رباتیک نسبت به روش سنتی است.

اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در فناوری‌های هوشمند

یک استارتاپ اسرائیلی به نام Beewise ربات جدیدی به نام Beehomes را برای این کار طراحی کرده است. Beehomes از ظروف ۱۲ متر مربعی تشکیل شده که ۲ میلیون زنبور را در ۲۴ کندو نگهداری می‌کند. این ظروف با انرژی خورشیدی شارژ می‌شوند و به سیستم نظارت ۲۴ ساعته و فناوری هوش مصنوعی مجهز هستند. مدیر عملیات Beewise Netaly Harari می‌گوید: «نرم افزار ما می‌داند که زنبور‌ها به چه چیزی نیاز دارند.»

این ربات می‌تواند به طور خودکار شکر، آب، دارو و حتی عسل استخراج کند. او می‌گوید: «در صورت بروز مشکل، زنبوردار از طریق برنامه آگاه شده و از راه دور می‌تواند اوضاع را کنترل کند.» بخش قابل توجهی از رژیم غذایی ما به گرده افشانی بستگی دارد؛ فرآیندی که در آن حشرات به تولید مثل گیاهان کمک می‌کنند. بیش از ۷۰ درصد محصولات، از جمله همه میوه ها، سبزیجات، دانه‌های روغنی، محصولات پروتئینی، ادویه جات، ترشی جات، قهوه و کاکائو به توانایی زنبور‌ها در گرده افشانی گیاهان بستگی زیادی دارند. سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) می‌گوید: «زنبور‌ها و سایر گرده افشان‌ها برای امنیت غذایی و تغذیه انسان‌ها ضروری هستند.»

اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در فناوری‌های هوشمند

تعداد کلنی‌های زنبور عسل به دلیل از بین رفتن زیستگاه، استفاده از آفت کش ها، بیماری‌ها و انگل‌ها با سرعت نگران کننده‌ای در حال کاهش است. دولت بریتانیا با زیرپا گذاشتن قوانین بین المللی، به طور مخفیانه اجازه استفاده از آفت کش‌ها را می‌دهد و این امر باعث از بین رفتن زنبور‌ها می‌شود. دانشمندان هشدار می‌دهند که کاهش زنبور‌ها می‌تواند به شدت بر روی هزینه مواد غذایی تاثیر بگذارد.

این استارتاپ از پایان ماه می‌ شروع به تولید عسل خواهد کرد و اولین عسل ساخته شده در جهان با استفاده از هوش مصنوعی را خواهد ساخت. در حال حاضر صد کندوی رباتیک در اسرائیل و ده‌ها کندوی رباتیک در ایالات متحده مستقر شده اند. Beewise تا دو سال آینده وارد بازار اروپا خواهد شد.

منبع: فراررو

اولین ربات تولید عسل با استفاده از هوش مصنوعی!

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا