تحول دیجیتال در صنعت و معدنرباتیکشهر هوشمند

ربات انسان نما ؛ مامور جدید اداره پست

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

تکنولوژی در عصر حاضر همه جهات زندگی انسان را در بر گرفته است و شرکت‌های بزرگ در رقابتی نزدیک برای تولید محصولات هوشمند و وارد کردن آن‌ها به بازار هستند.

یکی از جدیدترین اقدامات در زمینه تکنولوژی و فناوری ساخت ربات انسان نما برای اداره پست است که در بهره‌وری و سرعت ارسال محصولات نقش موثری دارد. 

دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۹، خرداد ماه ۱۴۰۰

.

ربات جدید انسان نما، مامور اداره پست

دیجیت نام رباتی است که در اداره پست مسئولیت ارائه مرسولات پستی را تا جلوی درب منزل به عهده دارد. این ربات انسان نما که در خدمت سرویس پست آمریکا قرار گرفته است، می‌تواند بسته‌های پستی با وزن ۱۸ کیلوگرم را هم حمل کند.
سرویس پستی آمریکا در سال گذشته موفق به ارسال بیش از ۶ میلیون مرسوله به خانواده‌های آمریکایی شد. این میزان دو برابر مرسولات پستی در ۱۰ سال گذشته است.

اگرچه “دیجیت” مجهز به حسگرهای “لیدار” (LiDAR) و دوربین‌های استریو برای حرکت بهتر است، اما از اطلاعات نقشه‌ برداری که توسط  خودروی شرکت پست جمع‌آوری و به صورت بی‌سیم به آن فرستاده می‌شود نیز استفاده می‌کند.

اگر “دیجیت” با یک مانع غیر منتظره مواجه شود، به وسیله نقلیه پیام هشدار ارسال می‌کند تا یک راه حل پیدا شود.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

هنگامی که ماشین اداره پست برای رساندن محموله به در خانه شما بیاید، برای تحویل محموله پستی به صاحبش همچنان به یک نیروی انسانی نیاز است. در اینجا دیجیت، ربات دوپای شرکت فورد فعال شده و بسته پستی را از پله‌ها بالا آورده و تحویل می‌دهد. ربات دو پای فورد می‌تواند بسته‌های سبک ۱۸ کیلوگرمی را به راحتی جابه‌جا کند. این ربات به راحتی از پله‌ها بالا و پایین رفته و به آسانی و بدون از دست رفتن تعادل روی زمین‌های ناهموار حرکت می‌کند.

حمل و نقل ربات

اگرچه دیجیت مجهز به حسگرهای “لیدار” (LiDAR) و دوربین‌های استریو برای حرکت بهتر است، اما از اطلاعات نقشه‌برداری که توسط  خودروی شرکت پست جمع‌آوری و به‌صورت بی‌سیم به آن فرستاده می‌شود نیز استفاده می‌کند.
اگر دیجیت با یک مانع غیر منتظره مواجه شود، به وسیله نقلیه پیام هشدار ارسال می‌کند تا یک راه حل پیدا شود. برای انتقال بهتر، دست و پای دیجیت جمع می‌شود تا فضای کمتری را در خودروی حمل و نقل پست اشغال کند.

منبع: یکتا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا