تجهیزات هوشمند

راه حل تسلا برای نجات از کمبود تراشه جهانی

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

تسلا برای دور زدن کمبود تراشه جهانی و حفظ تولید خود مجبور شده نرم افزار مخصوص محصولاتش را خودش بنویسد.

به گفته ایلان ماسک تسلا سعی دارد با بازنویسی نرم افزار خودروهایش جهت پشتیبانی از تراشه‌های جایگزین، با کمبود جهانی تراشه مقابله کند.

در حالی که تقاضا برای خودروهای جدید به شدت افزایش یافته، چالش کمبود تراشه صنعت خودروسازی را مختل کرده و به تعطیلی کارخانه، طولانی شدن بازه انتظار برای تحویل و افزایش قیمت اتومبیل‌ها منجر شده است.

بنیانگذار شرکت تسلا در جلسه سهامداران شرکت با اعلام این خبر گفت: ما توانستیم تراشه‌ها را جایگزین کنیم و سپس سفت افزار (ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار) را طی چند هفته نوشتیم. این فرایند فقط یک تغییر تراشه ساده نیست و باید کل نرم افزار بازنویسی شود.

تسلا با کمک این روش توانست سطح تولید خود را بالا نگه دارد و طی سه ماهه گذشته بیش از ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه به مشتریانش تحویل دهد. تسلا در سه ماهه قبل ۱۱.۹ میلیارد دلار درآمد داشته است.

این در حالی است که به گفته ماسک چشم انداز رشد تسلا به حل سریع کمبود نیمه رسانا در جهان بستگی دارد.

فعال سازی بخش‌های مختلف خودروهای تسلا از ایربگ گرفته تا ماژول کنترل کمربند ایمنی به تراشه متکی است.

البته تسلا تنها خودروساز جهان نیست که با عواقب کمبود تراشه دست و پنجه نرم می‌کند. در حال حاضر تقاضا برای خودرو به سطح بی سابقه‌ای رسیده و خودروسازان سراسر جهان تحت فشار هستند.

هفته جاری دایملر و بی ام دبلیو اعلام کردند به دلیل کمبود تراشه مجبور به تعطیل کردن خط‌های تولید شده‌اند. این امر روی بازده شرکت‌ها تأثیر منفی دارد.

منبع: مهر به نقل از ورج،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا