گفت و گو

دیجیتال مارکتینگ در بازار املاک و مستغلات باید تقویت شود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

علی قاسمی مدیر عامل دفتر املاک آداک در ساری از کارآفرینان موفق املاک و مستغلات هستند و در حال راه اندازی یک شعب فعال در تهران است.

وی در خصوص وکشاپ آنلاین املاک و مستغلات گفت: در سال های اخیر فروش آنلاین پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ولیکن در دوران کرونا این پیشرفت بیشتر شده و سرعت فروش و تسویه در بازار املاک در فضای دیجیتال بیشتر شده و در این دوران کرونا که اکثریت به رکود بازار املاک شکایت داشتند، ما بر این عقیده هستیم که بازار را صاحب کار هدایت می کند.  کرونا باعث شد که همکاران ما بتوانند در حوزه دیجیتال و فروش آنلاین خود را قوی کنند. فروش آنلاین در دوران کرونا نه تنها به جو بازار کمک می کند، بلکه بعد از این دوران ما دارای یک دیجیتال مارکتینگ قوی در حوزه کار خود هستیم.

قاسمی گفت: برند ما برای تسهیل امور مشتری ازتمام سایت ها و اپلیکیشن هایی که مربوط به املاک و مستغلات در فضای مجازی است، استفاده می کند.و ما اپلیکیشن های مرتبط و مفید را استفاده می کنیم که بتوانیم با متدهای روز همگام شویم .

آقای صادقی شریک علی قاسمی در ادامه افزود: سایت های زیادی در زمینه قیمت گذاری مسکن غیر تخصصی فعالیت دارند که همین معضل باعث بروز التهابات قیمتی در این صنف شده است. نبود کارشناس در بحث قیمت گذاری مسکن نقش مشاوران املاک رادر این حوزه پر رنگ تر کرده و متاسفانه باعث سوء استفاده برخی از واسطه ها شده است.

در فضای مجازی و در سایت‌های افقی همه چیز به فروش می‌رسد، اما وب سایت‌های عمودی به صورت تخصصی فقط اقدام به فروش یک محصول و یا کالای خاص از جمله مسکن می‌کنند. در صورتی که دستگاه های اجرایی و سازمان های ذیربط اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار مشاوران املاک قرار دهند، در این صورت آنها به سهولت این اطلاعات را در اختیار خریداران قرار خواهند داد.

قاسمی چشم انداز بازار مسکن نه تنها در ایران که در جهان را مثبت بیان کرده و سرمایه گذاری در این حوزه را یکی از امن ترین سرمایه گذاری ها در بازارهای مالی توصیف کرد،مگر در شرایط جنگ فیزیکی باشه . در شرایط کنونی با توجه به افزایش جمعیت جهانی ، نیاز به بازار مسکن روز به روز بیشتر می شود . و به همین دلیل است که بازار مسکن کماکان روند صعودی را طی می کند .

قاسمی در ادامه تاکید کرد:استفاده از فضاهای مجازی نباید بدون حذف مشاوران املاک باشد، هرچند که تا یک دهه آینده ۷۰ درصد معاملات مسکن در کشور در فضای مجازی به صورت دیجیتالی انجام خواهد شد، لذا با بودن مشاوران املاک در این عرصه مردم با اطمینان خاطر بیشتری معاملات خود را انجام خواهند داد. نبود اطلاعات مورد نیاز در اختیار مشاوران املاک در کشورسبب شده است هرجا مشکلی در معاملات مسکن پیش ‌آید، مشاوران املاک مقصر معرفی شوند، در حالی که آنها به مواردی از جمله وجود معارض، بازداشت بودن ملک، قرار داشتن در طرح های شهری و غیره دسترسی ندارند.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بازتاب: 4 نکته بازاریابی مهم که از یوتیوبرهای جوان می توان آموخت : پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا