خانه / خطرات فناوری / ۲۰ هزار دوربین نظارتی در جام جهانی قطر
۲۰ هزار دوربین نظارتی در جام جهانی قطر

۲۰ هزار دوربین نظارتی در جام جهانی قطر

هواداران بداخلاق انگلیس و ولز که به قطر می‌روند از چشمان ۲۰ هزار دوربین نظارتی درامان نخواهند بود.

روزنامه «تلگراف» چاپ انگلیس نوشت: هواداران انگلیس یا ولز که در جام جهانی قطر رفتار نادرست داشته باشند، نمی‌توانند از چشمان ۲۰ هزار دوربین در ۸ استادیوم در امان باشند.

با این شمار دوربین نظارتی این تورنمنت به بیشترین نظارت در نوع خود تبدیل می‌شود.

بر اساس این گزارش، سازمان دهندگان قطری گفته‌اند که هواداران از لحظه ورود به ورزشگاه تا خروج و در سراسر قطر تحت نظر خواهند بود. یک مرکز نظارت و کنترل برای مسابقات ایجاد شده است که دستورالعمل‌ها را به کارکنان امنیتی در زمین منتقل می‌کند تا از هرگونه مشکلی به محض شروع آن جلوگیری شود.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

سازمان‌دهندگان محلی می‌گویند که برنامه‌های هوش مصنوعی آنقدر پیشرفته است که می‌توانند با تجزیه و تحلیل حالات چهره تشخیص دهند که تماشاگر عصبانی است یا خیر. دوربین‌ها به اندازه کافی قدرتمند هستند که می‌توانند بزرگنمایی کنند و هر تماشاگر را در تک تک صندلی‌های ورزشگاه شناسایی کنند.

تلگراف نوشت: اپراتورها از روی صفحه نمایش خود می‌توانند درها را باز و بسته کنند، جریان جمعیت را بررسی کنند و بگویند که در هر زمان چند نفر در یک منطقه از استادیوم حضور دارند.

عبدالرحمان، مدیر ارشد فناوری کمیته سازماندهی جام جهانی قطر گفت: سیاست این است که تمام فیلم‌های گرفته شده توسط ۲۰ هزار دوربین ورزشگاه حداکثر تا ۱۲۰ روز پس از آن ذخیره شود. ایمنی و امنیت هواداران از اهمیت بالایی برخوردار است. ما می‌خواهیم مطمئن شویم که یک رویداد امن برگزار می‌کنیم.

منبع: مشرق

  • ۲۰ هزار دوربین نظارتی در جام جهانی قطر

  ” اقتصادالکترونیکی” آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

حتما ببینید

اساس شهر هوشمند، اینترنت اشیا است

اساس شهر هوشمند، اینترنت اشیا است

 بخش بزرگی از چارچوب شهر هوشمند براساس اینترنت اشیا شکل گرفته است، اساس یک شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *