حکمرانی و فناوریهوش مصنوعی

توسعه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در کشور

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

راهبردها و سیاست های ملی هوش مصنوعی، چگونگی برنامه ریزی کشورها برای سرمایه گذاری در هوش مصنوعی برای ایجاد یا استفاده از مزایای مقایسه ای خود را بیان می کنند. آنها همچنین کسب وکارها را تشویق می کنند تا راه حل هایی را برای رشد و رفاه هرچه بیشتر مردم کشور توسعه داده و از آنها حمایت کنند.

کشورها تمایل دارند تعدادی از بخش های اقتصادی، از جمله تحرک و بهداشت را در اولویت خود قرار دهند.

افزایش کارایی حمل ونقل عمومی

در بخش تحرک، برنامه های کاربردی هوش مصنوعی می توانند به دولت ها در بهبود ایمنی جاده ها، افزایش کارایی حمل ونقل عمومی، مدیریت ترافیک و کاهش انتشار کربن کمک کنند.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

تشخیص زودهنگام بیماری

در مراقبت های بهداشتی، هوش مصنوعی می تواند به دولت ها کمک کند تا آخرین دستیابی ها را برای کمک به تشخیص زودهنگام یا از راه دور بهداشت انجام دهند.

هوش مصنوعی و تکنیک های مبتنی بر آن همچنین می توانند در ارائه خدمات پیشگیرانه، بهینه سازی تصمیم گیری بالینی و کشف روش های درمانی و دارویی جدید کمک کنند.

افزایش کارایی رویه های اداری

هوش مصنوعی تضمین می کند که خدمات دولتی، هوشمندانه تر، چابک تر، کارآمدتر و کاربرپسندتر شود. به عنوان مثال، هوش مصنوعی می تواند در ارائه خدمات شخصی به شهروندان کمک کند. همچنین می تواند با خودکارسازی کارهای فیزیکی و دیجیتالی، کارایی و کیفیت رویه های اداری را افزایش دهد. علاوه بر این، می تواند تصمیمات را از طریق پیش بینی های بهتر مبتنی بر الگوهای حجم زیادی از داده ها بهبود بخشد.

تمام این کاربردهای مهم سبب شده تا ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه های مدونی را برای به کارگیری ظرفیت های بیشتر و توسعه خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی فراهم آورد. مجموعه اقداماتی که سبب شده تا ایران در زمره کشورهای پیشرو استفاده از توسعه این فناوری نوین قرار بگیرد.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا