رسانه دیجیتال

بولتن فیس بوک راه اندازی شد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

فیس بوک محصول خبرنامه خود به نام بولتن را که پلتفرم مستقلی برای مقالات و پادکستهای پولی و رایگان است، راه اندازی کرد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در یک اتاق صوتی زنده در فیس بوک، راه اندازی این پلتفرم را که به نشانی Bulletin.com قابل دسترس است، اعلام و برخی از نویسندگانی که این شرکت استخدام کرده است را معرفی کرد.

فیس بوک به دنبال رقابت در ترند خبرنامه ایمیلی است که با گریختن خبرنگاران و نویسندگان برجسته از شرکتهای رسانه ای طی یک سال گذشته و تلاش آنها برای فعالیت مستقل، به سرعت رو به رشد است.

پلتفرم خودانتشاری سابس تَک (Substack) یک پیشرو در این عرصه بوده و به نویسندگان کمک می کند اشتراک ایمیل بفروشند و خبرنگاران را با پیش پرداخت پول جذب کرده است. سایر شرکتهای فناوری از جمله توییتر که به تازگی پلتفرم خبرنامه Revue را خریداری کرده است، در این عرصه رقابت می کنند.

فیس بوک در مراسم راه اندازی بولتن، اعلام کرد سهمی از درآمد تولیدکنندگان محتوا دریافت نمی کند و تولیدکنندگان محتوا می توانند قیمت اشتراک خود را تعیین کنند. مقالات و پادکستها همچنین از طریق فیس بوک نیوز فید و بخش نیوز فیس بوک قابل دسترس خواهند بود.

فیس بوک در سایت جدید اعلام کرد ما بولتن را به شکل وب سایت مستقلی ساختیم تا تولیدکنندگان محتوا بتوانند مخاطبان خود را به اشکالی رشد دهند که منحصرا وابسته به پلتفرم فیس بوک نباشد.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت اعلام کرد در ابتدا بولتن را با تولیدکنندگان محتوای آمریکایی راه اندازی می کند و افراد جدید دیگری را نمی پذیرد اما سایت بولتن به صورت جهانی قابل دسترس است و پس از سپری کردن مرحله آزمایشی بتا، نامهای بین المللی بیشتری را اضافه خواهد کرد.

منبع: ایسنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا