امنیت اطلاعات

امنیت مرورگرها حریم خصوصی شما را حفظ می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

در ابزارهای دیجیتال و کامپیوترها، مرورگرها اولین منابعی هستند که مورد حمله‌ی هکرها قرار می‌گیرند.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از پلیس فتا؛ در تمامی تهدیداتی که پیرامون ما قرار دارند، امنیت مرورگرهای اینترنتی تقریباً به فراموشی سپرده ‌شده‌ است و این جای نگرانی دارد چون‌ که مرورگرها یک هدف دل‌چسب برای هکرهای مخرب بوده و شاهراه اصلی ارتباط شما با اینترنت هستند.

در ابزارهای دیجیتال و کامپیوترها، مرورگرها اولین منابعی هستند که مورد حمله‌ی هکرها قرار می‌گیرند. اکثر ویروس‌ها، باج‌افزارها و برنامه‌ها بصورت ناخواسته با بازدید از یک وب‌سایت هک شده یا دارای بدافزار، گسترش می‌یابند.

وقتی که شما در گوگل جستجو می‌کنید، بلاگ‌ها را می‌بینید، آنلاین خرید می‌کنید، قبوض و برگ خریدهایتان را پرداخت می‌کنید و یا به فیس‌بوک می‌روید چنانچه یک هکر مخرب به این فعالیت‌‌ها در مرورگر شخصی شما وارد شود همه‌چیز را درباره شما خواهد فهمید.

 بنابراین هکرها و افرادی که قصد کلاهبرداری‌های اینترنتی و یا آسیب رساندن به کامپیوترها را دارند، بیشترین تمرکز را بر روی مرورگرها می‌گذارند. پس لزوم استفاده از مرورگری مناسب و امن در کنار دقت و توجه به جزئیات، راز امنیت مرورگر، سیستم عامل و مهم‌تر از همه اطلاعات کاربر به حساب می‌آید.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا