سلامت و پزشکی هوشمندهوش مصنوعی

استفاده از هوش مصنوعی در خدمات بیمه سلامت

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، از انعقاد تفاهم نامه‌ مشترک با معاونت فناوری ریاست جمهوری در زمینه هوش مصنوعی در آینده‌ نزدیک خبر داد.

مهدی رضایی، در حاشیه نشست مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با شرکت زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص اهمیت هوش مصنوعی بیان کرد: با توجه به اینکه برنامه‌های الکترونیک سازمان بیمه سلامت پیشرفت قابل توجهی داشته است درصدد هستیم که بتوانیم در گام دوم با استفاده از بانک داده‌ها و اطلاعات الکترونیک فراهم شده مداخلات مؤثری را در راستای افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع سلامت فراهم کنیم.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه در دنیای امروز استفاده‌های متفاوتی از هوش مصنوعی می‌شود، گفت: بسیاری از سازمان‌ها به جای نیروی کار انسانی از هوش مصنوعی با سرعت و دقت بیشتر برای مداخلات سیستماتیک در قواعد خود استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت ایران به عنوان یک سازمان بزرگ برای پیشبرد اهداف خود در آینده نیازمند این است که بتواند بسیاری از قوانین و قواعد خود را با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی پیش ببرد به طوری که به زودی قراراست طی انعقاد تفاهم نامه‌ای با معاونت فناوری ریاست جمهوری به عنوان یک پروژه مشترک، این واحد در بخش معاونت فنی یا بیمه سازمان استقرار یابد.

رضایی گفت: نظام سلامت با سه ضلع اصلی شامل بیمه‌شدگان، ارائه دهندگان خدمت و خریداران خدمت دارد که هوش مصنوعی می‌تواند در تمام موارد مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال هوش مصنوعی می‌تواند با ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص خدمات شهروندی و معرفی بسته‌ها و تنوع بیمه‌ای در قالب اطلاعات جامع، حق انتخاب بهتری را برای بیمه‌شدگان فراهم کند.

وی افزود: رتبه بندی خدمات، مؤسسات و پزشکان در محیط ارائه دهندگان خدمت به طور مستمر و نظارت بر اقداماتی همچون روند نسخه نویسی الکترونیک و پیشگیری از خطای احتمالی، پیشگیری از بیماری‌ها و پیش بینی داروهای مورد نیاز برای خرید راهبردی از دیگر مزایای استفاده از هوش مصنوعی است.

منبع: جی پلاس

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا