تحول دیجیتال در صنعت و معدنهوش مصنوعی

استفاده از هوش مصنوعی، کشاورزی عمودی را متحول می‌کند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

هوش مصنوعی به کمک کشاورزی عمودی مسئله کمبود مواد غذایی را حل می‌کند.

با افزایش تقاضای جهانی برای غذا، مزرعه‌های عمودی در حال تبدیل شدن به یک مؤلفه اساسی در آینده کشاورزی جهان هستند. کارآفرینان در تلاشند از روباتیک، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI) برای اتوماسیون کشاورزی و رشد کامل سبزیجات و گیاهان و میوه‌ها استفاده کنند. با رشد مداوم این حوزه تخمین زده می‌شود بازار کشاورزی عمودی که در سال ۲۰۱۹ معادل ۴.۴ میلیارد دلار بود تا سال ۲۰۲۵ به ۱۵.۷ میلیارد دلار برسد.

یک مزرعه عمودی در پیتزبورگ آمریکا با ۳۵ میلیون دلار بودجه، از نرم افزار سوپر استک(super stack) و روباتیک برای اجرای سیستم‌های کشاورزی کاملاً خودکار خود استفاده می‌کند و با ترکیب کلان‌داده‌ها و هوش مصنوعی به یک دستورالعمل بهینه رسیده است که از این طریق گیاهان را با بهترین طعم پرورش می‌دهد.

آستین وب(Austin Webb)، مدیر عامل این مزرعه عمودی می‌گوید: «نقش هوش مصنوعی در اینجا قابل توجه است و به کمک آن می‌توانیم نسبت به زمان رسیدن(آماده برداشت شدن) و همچنین عطر و طعم محصولات اطمینان حاصل کنیم.»

در روش مورد استفاده در این مزرعه، دستورالعمل رشد هر گیاه به کامپیوتر آموزش داده شده است و هوش مصنوعی می‌داند به هر گیاهی باید چقدر آب دهد و آن را در چه دمایی و چه فضایی نگهداری کند. سیستم خودکار از طریق اتوماسیون مشخص می‌کند که گیاه چه وقت آماده برداشت است.

وب اظهار می‌کند: «این مسئله می‌تواند تعریف ما را از آنچه طعم تازه محصول در ذهن‌مان داریم تغییر دهد. همچنین امید می‌رود با کشاورزی عمودی، دوام محصولات را بتوان افزایش داد تا خریداران از تازه‌ترین و با کیفیت‌ترین مواد غذایی به سهولت برخوردار باشند.»

منبع: آنا

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا