اپلیکیشن و نرم افزار

استفاده از نرم افزار حسابداری شرکتی و نقش آن در کسب و کار

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

این روز ها تمامی افراد به فکر ارتقای کسب و کار خود هستند. دوره های استراتژیک می گذرانند به امور موفقیت مدیران کسب و کار توجه می کنند و تا می توانند سعی دارند که کسب و کار خود را رونق ببخشند.

اما حسابداری یکی از عواملی است که وضعیت مالی و همچنین روند رشد کسب و کار یا شرکت را تعیین نماید. شما می توانید یک مدیر موفق باشید و در کنار یک مدیریت استراتژیک حسابداری مالی شرکت را نیز در نظر گرفته و به اهدف خود دست پیدا کنید.

امروزه با پیشرفت علم دیگر کسی به دنبال انجام کار های حسابداری آن هم به صورت دستی نمی باشد، بلکه انسان ها به معرفی و ارائه نرم افزار های حسابداری پرداخته تا به این شکل بتوانند تا حد امکان عملیات حسابداری شرکت را تسهیل نمایند.

استفاده از نرم افزار های حسابداری آنلاین، نرم افزار های حسابداری پیشرفته، نرم افزار های حسابداری شرکتی و نرم افزار های حسابداری اصناف نه تنها به تصمیم گیری مدیریت سازمانی کمک خواهند کرد، بلکه به حفظ امنیت و در نتیجه حفظ اطلاعات نیز کمک شایانی خواهند کرد. بنابراین هر گونه سازمان یا شرکتی در دنیا برای جلو زدن از سایر رقبای خود می بایست به دنبال نرم افزار های حسابداری معتبر باشند. در ادامه به اهمیت استفاده از این گونه نرم افزار ها در رشد کسب و کار خواهیم پرداخت.

علت رشد کسب و کارها به کمک نرم افزار حسابداری شرکتی

 شاید این سوال برایتان پیش آید که یک نرم افزار حسابداری شرکتی چگونه می تواند به رشد کسب و کار کمک کند؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که توانایی یک شرکت در سرمایه گذاری و همچنین نیاز های مالی شرکت صرفا از طریق نرم افزارهای حسابداری شرکتی قابل تعیین است. به عبارتی می توان عنوان کرد به کمک نرم افزارهای حسابداری می توان به کسب و کار خدمت کرد. وقتی که حسابداری در شرکت به کمک نرم افزارها در کسری از ثانیه انجام شود، دیگر روی هم انباشته شدن اطلاعات به وجود نیامده شرکت در مقابل صورت حساب های مالی خود بلاتکلیف نخواهد ماند. یک حسابدار کافی است اطلاعات شرکت را در اختیار یک نرم افزار حسابداری آنلاین قرار دهد و پس از چند ثانیه خروجی و آنالیز دیتاها را دریافت نماید.

فواید استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین

همان طور که گفته شده است، نرم افزارهای حسابداری خادم کسب و کارها هستند و این خدمه ها فواید زیادی را به دنبال دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

سهولت در استفاده

سهولت در به کار گیری از نرم افزار های حسابداری آنلاین می تواند در کسری از زمان شما را بر وضعیت مالی و چگونگی عملکرد کسب و کار مشرف کند. این نرم افزارها نیاز به دانش خاصی نداشته و صرفا با چند کلیک می توان تمامی زیر و بم مالی شرکت در بیرون کشید!

قابلیت برقراری ارتباط با سایر ابزارها

در یک کسب و کار یا بهتر بگوییم در یک شرکت صرفا از نرم افزارهای حسابداری شرکتی استفاده نمی شود، بلکه برای انجام امور و رسیدن به اهداف شرکت از نرم افزارها و اپلیکیشن های متفاوتی استفاده می شود. از آنجایی که نرم افزار حسابداری مثل نان شب می ماند، می بایست بتواند با هر یک از نرم افزارهای دیگر یکپارچه سازی شود.

قابلیت اتصال به حساب بانکی

در گذشته هر فرد می بایست تراکنش های بانکی خود و شکرت را به صورت دستی در نرم افزارهای حسابداری وارد نماید؛ اما امروزه نرم افزارهای حسابداری پیشرفته قابلیت اتصال به حساب بانکی، کارت های پول و حساب های پی پال را داشته و دیگر نیازی به وارد کردن اطلاعات ندارند. در این حالت شما صرفا می بایست تا مقایسه لازم را بین رسیدهای بانکی و حسابداری خود انجام دهید تا از صحت کار مطلع گردید.

در نظر گرفتن مشتریان در اصناف مختلف

بیشتر نرم افزارهای حسابداری اصناف و پیشرفته دارای پشتیبانی و خدمات پس از فروش هستند. ما پیشنهاد میکنیم  از نرم افزار حسابدرای اصناف جمع استفاده کنید که دارای پشتبیانی ۲۴ ساعته می باشد. بنابراین در صورت بروز هر گونه مشکل یا هر گونه سوال در حین کار کردن با نرم افزارهای حسابداری می توان به وب سایت های آن ها مراجعه کرده و برای سوالات خود پاسخی پیدا کرد. بنابراین اگر کسب و کاری به دنبال داشتن دیتاهای حسابداری و مالی معتبر می باشد، باید نرم افزاری را خریداری کند که پشتیبانی از مشتریان را در نظر داشته باشد.

خروجی های نرم افزارهای حسابداری شرکتی

هر نرم افزار حسابداری شرکتی که برای تعیین وضعیت کسب و کارتان انتخاب کنید، در نهایت سه عدد برون ده یا خروجی در اختیار شما قرار خواهد داد این سه عدد برون ده عبارت اند از:

میزان سود و زیان کسب و کار

یک نرم افزار حسابداری آنلاین می تواند در یک دوره میزان سود دهی شرکت و کسب درآمدش را و در نهایت میزان ضرر های مالی شرکت را گزارش دهد.

جریان نقدی کسب و کار

در این قسمت نرم افزار حسابداری و مالی نشان می دهد که در یک دوره مشخص میزان سود دهی، ضررهای شرکت و کسب درآمد آن چه تاثیری بر میزان نقدینگی شرکت داشته است. بنابراین جریان نقدی کسب و کار شامل بیانیه وضعیت مالی شرکت، خروجی و وردی مالی شرکت و میزان سرمایه گذاری های آن خواهد بود.

صورت وضعیت مالی کسب و کار

در این قسمت نرم افزار حسابداری وضعیت مالی شرکت در یک دوره مشخص را ارائه می دهد. در این صورت وضعیت میزان بدهی های شرکت و میزان نقدینگی شرکت مشخص خواهد شد. در نهایت مشخص می شود که چه قدر به نقدینگی شرکت و چه میزان به بدهی های شرکت اضافه شده است.

حرف آخر…

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و همچنین افزایش شیب پیشرفت رقبا در تمامی صنایع و کسب و کار می توان نتیجه گرفت که برای داشتن یک کسب و کار موفق و همچنین برای ایجاد و افزایش رشد در کسب و کار های نوپا می بایست از نرم افزارهای حسابداری آنلاین و پیشرفته استفاده کرد.

بدون استفاده از نرم افزار های حسابداری و مالی هر گز نمی توان اطلاعات دقیق و واضحی از وضعیت شرکت حاصل کرد و این امر ممکن است تا جایی پیش روند که یک شرکت را در زیر بار بدهی ها و زیان های مالی غرق نماید. با استفاده از نرم افزار های حسابداری شرکتی به راحتی می توان تمامی زیر و بم های مالی شرکت در در یک چشم به هم زدن بر روی کاغذ ایجاد کرد و با بررسی روند سود و زیان و میزان نقدینگی شرکت از بروز مشکلات مالی احتمالی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود. 

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا