سلامت و پزشکی هوشمند

اجرای طرح نسخه‌‌نویسی الکترونیک باعث تجویز منطقی داروها می‌‌شود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح نسخه الکترونیک باعث جلوگیری از خدمات القایی می‌شود.با اجرای نسخ الکترونیک می‌توان شاهد اصلاح رفتار پزشکان و تجویز درست و منطقی دارو بود.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمدمهدی مفتح  با اشاره به اینکه طرح نسخ الکترونیک فواید بسیاری دارد، گفت: کوچک ترین مزیت این طرح حذف کاغذ است و اثرات مهم‌تری نظیر در دسترس بودن پرونده الکترونیک بیمار و دسترسی به اطلاعات لازم از سوی پزشک و نیز جلوگیری از خدمات القایی را می‌توان از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد.

 وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح نسخ الکترونیک در مراکز درمانی افزود: این طرح‌ مزیت‌های فراوانی دارد و باید به سمت آن رفت، اما باید زیرساخت‌ها نیز فراهم شود و امیدوارم نواقص هرچه سریع‌تر برطرف شود. 

 نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اجرای نسخ الکترونیک می‌توان شاهد اصلاح رفتار پزشکان و تجویز درست و منطقی دارو بود.

 سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، درخصوص اجرای آزمون وسع تأکید کرد: این طرح‌ها اگر به‌درستی اجرایی شوند، بسیار سودمند خواهند بود، ضمن اینکه امیدوارم کسانی که توانایی مالی ندارند از خدمات بیمه رایگان سلامت برخوردار شوند.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا