چهارشنبه , ۹ فروردین ۱۴۰۲
ساخت پرینت سه‌بعدی آجر با کمک پوسته تخم مرغ

ساخت پرینت سه‌بعدی آجر با کمک پوسته تخم مرغ

مهندسان شرکت مکزیکی با استفاده از پوسته تخم‌مرغ آجری را به صورت سه‌بعدی پرینت کردند.

یک شرکت مکزیکی فرآیند مهندسی ساختمان جدیدی ایجاد کرده که سریع و سازگار با محیط زیست است. درواقع این شرکت در حال ایجاد مصالح ساختمانی با استفاده از پوسته تخم مرغ دور ریخته شده است.

بنابراین، ابتکار جدید به نام پروژه پوسته تخم مرغ به دو موضوع می‌پردازد: اثرات زیست محیطی صنعت سرامیک و سطح قابل توجه ضایعات مواد غذایی و مواد آلی در مکزیک. صنعت سرامیک به دلیل انتشار گاز‌های بسیار بالای ناشی از استفاده از سوخت‌های فسیلی و تولید مقادیر گزاف زباله شناخته شده است.

به همین دلیل است که یک شرکت  مکزیکی تصمیم گرفت از یک محصول ضایعاتی سبک وزن استفاده کند. ترکیب پوسته‌های تخم‌مرغ با بیو بایندر (نوعی چسب) آن را برای استفاده در پرینت سه بعدی ایده آل می‌کند.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

پرینت سه بعدی آجر در سراسر جهان و حتی به طور بالقوه در فضا کاربرد‌های زیادی پیدا خواهد کرد. در اکتبر سال ۲۰۲۲، ناسا از دانشمندان خواست تا روش‌های هوشمندانه جدیدی برای ساخت پایگاه‌های ماه با قابلیت تحمل شرایط سخت ماه و مریخ ابداع کنند.

آزمایش‌هایی که توسط دانشمندان دانشگاه فلوریدا مرکزی انجام شد نشان داد که فضانوردان بعدی ماه می‌توانند از آجر‌های چاپ سه‌بعدی ساخته شده از خاک ماه و آب شور برای ساخت خانه‌های خود استفاده کنند.

منبع: رویترز

  • ساخت پرینت سه‌بعدی آجر با کمک پوسته تخم مرغ

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

Check Also

کاربرد ‌چاپگرهای سه‌بعدی در‌ عملیات نظامی

کاربرد ‌چاپگرهای سه‌بعدی در‌ عملیات نظامی

مترجم:‌ ندا فراهانی یکی از عرصه‌های چاپگرهای سه‌بعدی در ارتش ‌ها است . ارتش ایالات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *