ارزدیجیتال

افزایش قابل توجه دارایی‌های بیت‌کوین صرافی‌های ژاپن

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

دارایی‌های دیجیتال همچون بیت کوین، ایکس‌پی‌آر و اتریوم در صرافی‌های ژاپن در جریان پاندمی ویروس کرونا افزایش یافت.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، اتحادیه صرافی‌های دارایی‌های مجازی و پول دیجیتال ژاپن (JVCEA)  که یک سازمان مستقل برای صنعت ارز و دارایی دیجیتال است، به تازگی گزارشی را در مورد دارایی‌های رمزارزی در اختیار ژاپنی‌ها در ماه مارس منتشر کرد.

براساس این گزارش، ۱۶۹ هزار و ۳۷۶ بیت کوین در صرافی‌های ژاپنی نگه داشته شده که نسبت به ماه پیش از آن ۱۱ درصد افزایش یافته است. XRP نیز با رشد ۶.۴ درصدی به ۳.۲ میلیارد رسید و اتریوم هم با افزایش ۵.۷ درصدی به ۱.۱۴ میلیون واحد رسید.

حجم بیت کوین معامله شده در ماه مارس ۶۱۷.۳ میلیارد ین  (۵.۸ میلیارد دلار) بود که در مقایسه با XRP به عنوان دومین رمزارز با نرخ تبادل بالا در همان ماه، ۱۱ برابر بیشتر است. بیت کوین در ماه مارس بیش از ۲۵ درصد ریزش داشت؛ این رمزارز ماه را حوالی ۸۶۰۰ دلار آغاز کرد اما در روز ۱۲ مارس که به «پنج شنبه سیاه» شهرت پیدا کرده است، برای مدتی کوتاه به زیر ۵ هزار دلار رسید و آن ماه را حوالی ۶۴۰۰ دلار به اتمام رساند.

دلیل افزایش دارایی‌های مجازی سرمایه گذاران ژاپنی هنوز مشخص نیست اما به اعتقاد برخی، حامیان ژاپنی بیت‌کوین پس از ریزش بازار رمزارز برای خرید بیشتر آن درنگ نکردند و شاید به همین دلیل سرمایه گذاران ژاپنی رمزارزهای بیشتری را برای فروش به صرافی‌ها فرستادند.

«یوها هاسِگاوا» تحلیل گر بازار در صرافی مجاز بیت‌بانک، توضیح داد که به طور معمول نوسان قیمت و دارایی‌های رمزارز کاربران با یکدیگر «رابطه عکس» دارند. براساس نرم افزار انگلیسی Mode که مبادلات رمزارز را رصد می‌کند، سرمایه گذاران نسل انفجار (سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴) و نسل ایکس (متولدین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۸۰)، از زمان آغاز پاندمی سرمایه گذاری ماهانه خود را در بیت کوین افزایش داده اند.

«جنیس لِگلر» مدیر تولید این نرم افزار معتقد است که براساس یافته‌های جدید این احتمال وجود دارد که در نتیجه پاندمی جهانی، روش فکری سرمایه‌گذاران به شکلی بی‌سابقه دستخوش تغییر شود.

محتوی دیگر از ارزهای دیجیتال در اقتصاد الکترونیکی:

بازار ارزهای دیجیتال سکه شد
استفاده از ارزهای دیجیتال رایج می‌شود؟
آیا ارزهای دیجیتالی یک سرمایه‌گذاری خوب است؟

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا