امنیت اطلاعات

کلاهبرداری جدید در فضای سایبری به نام «سودآوری ۱۰ میلیونی در بورس»

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

سرهنگ داود معظمی گودرزی سرهنگ داود معظمی گودرزی ازکلاهبرداری جدید در فضای سایبری به نام «سودآوری ۱۰ میلیونی در بورس» خبر داد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از موج، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که وعده پرداخت ماهیانه ۱۰۰ میلیون ریال به ازای اندک سرمایه به کاربران فضای مجازی داده بود.

سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از شهروندان با در دست داشتن پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت که با فردی در فضای مجازی آشنا شد که مدعی بود با کمترین سرمایه گذاری در بورس می تواند ماهیانه بیش از ۱۰ میلیون تومان سودآوری در بازار سهام بورس داشته باشد ولی با واریز سرمایه خود به شماره حسابی که اعلام کرده بود، نه تنها سودآوری نداشته بلکه دیگر پاسخ گوی تماس تلفنی هم نیست.

وی گفت: بعد از ارجاع پرونده به پلیس فتا،  بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم در فضای مجازی به تبلیغ سودآوری فراوان با اندک سرمایه می پردازد.

رئیس پلیس فتا بیان داشت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت واقعی متهم وشناسایی مخفیگاه وی در دستور کار قرار گرفت و با هماهنگی قضایی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت؛ متهم در بازجویی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کرد و با تکمیل پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا به کاربران فضای مجازی هشدار داد: افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می‌کنند که تبلیغات فریبنده و غیرمعقول از مهمترین این موارد است.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا