کسب و کارهای الکترونیک رشد در دوران کرونا

کرونا به رشد چه صنایعی کمک کرد؟ کسب و کارهای الکترونیک در صدر

در بحران پاندمی کرونا برخی از صنایع و کسب و کارها برخلاف بسیاری دیگر از شرکت‌های فعال در صنایع مختلف از رشد و اقبال عمومی بسیار بیشتری نسبت به قبل برخوردار شدند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی به نقل ازایسنا، همزمان با شیوع گسترده و همه گیری ویروس خطرناک و مرگبار کرونا، اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه و اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای تردد شهروندان از سوی دولت کشورهای مختلف بسیاری از صنایع، کسب و کارها، شرکت ها، کارخانه های مختلف تعطیل و خطوط تولید آنها نیز به مدت نامعلومی متوقف شد.

همین مسئله موجب شد که میزان تولید و فروش آن‌ها متوقف شده و درآمدزایی و سودآوری آنها با کاهش شدید و بی‌سابقه‌ای روبه رو شود.

بر اساس گزارش Financial Times، اما در این میان با توجه به تغییر ناگهانی نیازهای مردم، برخی از کسب و کارها و صنایع نسبت به قبل رشد بیشتری پیدا کرده و از اقبال عمومی بیشتری به علت پاندمی کرونا برخوردار شدند که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنعت تفریحات آنلاین:

به علت نیاز بیشتر مردم به پر کردن اوقات فراغت و وقت گذرانی در دوران قرنطینه خانگی طبیعیست که مدت زمان بسیار بیشتری را نسبت به قبل به تفریح و سرگرمی از راه دور یعنی آنلاین و اینترنتی خواهند پرداخت. از مهم‌ترین بازیگران صنعت تفریحات آنلاین می توان به شبکه های اجتماعی، اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، گیمینگ و بازی های آنلاین، کنسول های بازی همچون پلی استیشن و ایکس باکس، سرویس های پخش آنلاین فیلم و سریال، استریم آنلاین موسیقی، رادیوهای اینترنتی و پادکست اشاره کرد.

صنعت بیمه:

با توجه به قرنطینه خانگی بالغ بر نصف جمعیت جهان، بسته شدن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی، ممنوعیت سفر و هرگونه تردد داخلی و بین المللی در بسیاری از کشورهای جهان آمار تصادفات جرحی، فوتی و بدنه ای به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

صنعت فروش آنلاین:

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و قرنطینه خانگی شهروندان، در صورتی که نیاز به خریداری محصولات مختلف داشتند نمی توانستند به فروشگاه های فعال در سطح شهر خود مراجعه کرده و محصول مورد نظرشان را خریداری و استفاده کنند؛ بنابراین فروشگاه های آنلاین و اینترنتی در حوزه های مختلف توانست به خوبی سودآوری و درآمدزایی بسیار بالایی را در این بازه زمانی کسب کند.

صنعت دارویی:

از آنجایی که مردم تحت تاثیر تبلیغات مختلف به منظور کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا و افزایش سیستم ایمنی بدن خود قرار گرفته بودند، میزان خریداری و استفاده از داروهای مکمل و تقویت کننده سیستم دفاعی بدن در زمان بحران پاندمی کرونا افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.

صنعت مواد شوینده و بهداشتی:

با توجه به توصیه سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت در کشورهای مختلف جهان مبنی بر شست و شوی مکرر دست به مدت ۲۰ ثانیه و ضدعفونی کردن تمامی سطوح، خریداری و استفاده مردم از مواد شوینده بهداشتی و ضدعفونی کننده به میزان قابل توجه و بی‌سابقه‌ای رشد و افزایش یافته است که این مسئله موجب رشد درآمد زایی و سودآوری شرکت ها و کسب و کارهای فعال در این حوزه شد.

مقالات مرتبط با کسب و کار الکترونیک در پایگاه اقتصاد الکترونیکی:

چگونه کسب‌و‌کارهای کوچک را نجات دهیم؟
۹ روش اپل در استفاده از روانشناسی برای توسعه تجربیات
ترفندهای مدیریتی برای عبور از ناشناخته‌ها
ارتباط دورکاری و بهره‌وری
رشد استفاده از نرم‌افزارهای نظارتی در دورکاری دوران کرونا
ارمغان آی‌تی برای روزهای دورکاری
هنوز هم برای دورکاری دیر نیست
رازهایی درباره مارک زاکربرگ و شرکت فیس‌بوک
کرونا درآمد و سود چه شرکتهای فناوری را کم کرد

Check Also

هنر پرتردید؛ هنر تولیدشده توسط هوش مصنوعی (AI art)

هنر پرتردید؛ هنر تولیدشده توسط هوش مصنوعی (AI art)

هنر تولیدشده توسط هوش مصنوعی (AI art) طی سال گذشته با استفاده از برنامه‌های رایانه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *