کارشناس فروش اینترنتی از مزایای بازارهای جدید دیجیتالی می‌گوید

یک مدیر و کارشناس کسب و کارهای اینترنتی گفت: در دوران فراگیری ویروس کرونا، که بسیاری از کسب و کارهای حضوری با چالش جدی مواجه شدند، اقبال به سوی کسب و کارهای مجازی و علی الخصوص آموزش‌های مجازی بسیار بیشتر شده است و این نشان از اهمیت این بستر دارد.

حامد حسابی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: فضای مجازی اهمیت زیادی در بازار کسب و کار و آموزش پیدا کرده است و با آشنایی بیشتر جامعه، این اهمیت نیز بیشتر خواهد شد و باید در راه‌اندازی کسب و کارها به این فضا توجه بسیاری صورت گیرد.

وی افزود: در دوران فراگیری ویروس کرونا، که بسیاری از کسب و کارهای حضوری با چالش جدی مواجه شدند، اقبال به سوی کسب و کارهای مجازی و علی الخصوص آموزش‌های مجازی بسیار بیشتر شده است و این نشان از اهمیت این بستر دارد.

این مدیر موفق کسب و کار اینترنتی بیان کرد: یکی از مسائلی که با باعث ایجاد چالش در کسب و کارهای اینترنتی می‌شود، مهیا و یا کامل نبودن زیرساخت‌های شبکه اینترنت است؛ این چالش در کشور وجود داشت ولی اکنون به یک وضع نسبتا مطلوب رسیده‌ایم تا کاربران و صاحبان کسب و کار در شرایط مطلوبی از این فضا استفاده کنند ولی همچنان باید پیشرفت‌ها در این زمینه ادامه پیدا کند تا به شرایط مشابه کشورهای پیشرفته نزدیک شویم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از چالش‌های فضای کسب و کار اینترنتی، کسب مجوزهای نماد الکترونیکی است که باعث ایجاد دردسرهایی برای صاحبان کسب و کار می‌شود و باید در این امر تسهیل شود تا این موضوع دست‌وپاگیر نباشد.

حسابی تصریح کرد: اقبال جوانان نسبت به فضای کسب و کار اینترنتی و آموزش مجازی بسیار بالا است و در یک حد خوبی قرار دارد و همچنین در سنین بالاتر نیز با توجه به معرفی‌های صورت گرفته، استفاده از این فضا به یک حد معمولی رسیده است و قطعا به مرور این اقبال بیشتر نیز خواهد شد.

وی اضافه کرد: ایران دیرتر از بسیاری از کشورها وارد این فضا شده است و طبیعی است که تا اقبال عمومی به این فضا تا یک حد ایده‌آلی برسد، زمان بر خواهد بود و تغییر روش و سبک زندگی به مرور انجام خواهد گرفت؛ البته در خصوص کسب و کار در فضای شبکه‌های اجتماعی، ایران جزو کشورهای اول است و در این خصوص وضعیت بسیار مطلوب است.

این کارشناس کسب و کار اینترنتی اظهار کرد: در استان قم، کسب و کارها در بستر اینترنت وضعیت چندان مطلوبی ندارند ولی در بستر فضای مجازی، اتفاقات خوبی رقم خورده است و کسب‌وکارهای استان قم به خوبی توانسته‌اند موفق ظاهر شوند ولی نیاز است که این کسب‌وکارها توجه بیشتری به بستر اینترنت داشته باشند و عملکرد خود را در آن حوزه تقویت کنند و نباید به بستر فضای مجازی محدود شوند.

وی در خصوص تسهیلاتی که دولت می‌تواند برای کسب و کارهای اینترنتی ایجاد کند، گفت: اولین تسهیلات همان روان سازی و کوتاه کردن فرآیندهای اخذ مجوز است که در بهبود و تسریع کسب و کارها در این عرصه بسیار موثر است؛ همچنین نیاز است که حمایت‌های درست و شفافی از کسب و کارهای اینترنتی صورت گیرد تا شاهد ارتقای سطح کمی و کیفی آن‌ها باشیم.

محتوی دیگر از کسب وکار در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی در اقتصاد الکترونیکی:

فروش کالا در اینستاگرام راحت تر می شود
صاحب بیشترین درآمد از اینستاگرام در سال ۲۰۱۹
چگونه در اینستاگرام آنلاین نباشیم؟
دوستی اینستاگرام و کتاب

Check Also

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

یک سیستم هوش مصنوعی خلاقانه جدید به نام ModelScope اکنون ویدیوهای کوتاهی را در پاسخ به درخواست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *