دسته‌بندی نشده

ماجرای مسدود شدن حساب‌های بانکی در چین چیست؟

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند
مازیار نسیمی

شعبه بانک مرکزی چین در استان هنان چندی پیش اعلام کرده بود حساب‌های پس‌انداز مشتریان در این شعبه امکان برداشت ندارد. این موضوع به اعتراضات گسترده‌ای منجر شد و مقامات و مسئولان استان هِنان برای ایجاد آرامش در بین مشتریان معترض، برنامه‌ای برای بازپرداخت وجوه مشتریان ترتیب دیدند و دو مقام مسئول در این استان را به اتهام نقض قوانین مورد بازپرسی قرار دادند. اما اهمیت این اتفاق از نگاه بیت کوینرها چیست؟

مقامات استان هنان چین برنامه‌های خود برای بازپرداخت خسارت به مشتریان بانک‌های روستایی که حساب بانکی آنها از ماه آپریل تاکنون مسدود شده است را اعلام کردند. این طرح بازپرداخت از تاریخ ۱ آگوست (۱۰ مرداد) آغاز می‌شود و طی توافقی که توسط مقامات انجام شده است، فقط مشتریانی با سپرده‌های ۱۰۰,۰۰۰ یوان (معادل با ۱۴,۸۲۷ دلار) الی ۱۵۰,۰۰۰ یوان (معادل با ۲۲,۲۴۰ دلار) برای این طرح واجد شرایط هستند.

طبق گزارش رویترز، مقامات این استان اکنون در صدد ایجاد آرامش در بین مشتریان عصبانی بوده که علیه تصمیم ۳ بانک روستایی در خصوص مسدود کردن سرمایه‌ها در حال اعتراض هستند. قبل از انتشار بیانیه اخیر، بعضی از مقامات این استان از قوانین مرتبط با شیوع ویروس کرونا به منظور سرکوبی اعتراضات استفاده کرده‌اند.

هرچند، طبق گزارش Bitcoin.com، مشتریان عصبانی، خارج از دفتر بانک مرکزی در استان هنان جمع شدند. پس از گزارش اعتراض مشتریان، بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی ویدئوهایی از تانک‌های نظامی منتشر کردند که به نظر می‌رسید به سمت محافظت از دفاتر بانک مرکزی در مقابل معترضان در حرکت بودند. هرچند، بعضی دیگر از کاربران اذعان داشته‌اند که این تانک‌ها در واقع مربوط به مانور نمایشی در استان شاندونگ بوده است که با استان هنان بیش از ۴۴۰ کیلومتر فاصله دارد. یکی از کاربران توییتر در واکنش به این خبر نوشت:

در چین بانک‌ها توسط تانک‌ها محافظت می‌شوند.

بخاطر اینکه شعبه هنان بانک مرکزی چین اعلام کرد: حساب‌های پس‌انداز مردم در شعبه آن‌ها یک «محصول سرمایه‌گذاری» است و امکان برداشت ندارد.

«اگه کلیدش دستت نیست، پول تو نیست.» – بیت کوین این مشکل رو حل میکنه.

هجوم به بانکها در چین
منبع: توییتر

۳ مسئول تحت بازرسی قرار دارند

اگرچه مقامات کشور چین مستقیما در خصوص این اعتراضات اظهارنظر نکرده‌اند، اما کمیسیون قانون‌گذاری امور بیمه و بانکداری کشور چین (CBIRC) بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن اذعان داشته است که یک مسئول در دفتر استان هنان و یک مسئول دیگر از دفتر جانبی به اتهام نقض قانون تحت بازرسی قرار گرفته‌اند.

علاوه بر این، کمیسیون مرکزی بازرسی نظم در استان هنان نیز اعلام کرده که در حال بازرسی از یک مسئول است. وظیفه این مسئول، نظارت بر ثبات امور مالی در دفتر بانک مرکزی ژنگژو، مرکز این استان بوده است. این مسئول که اسمی از او عنوان نشده است با اتهامات نقض و به هم زدن نظم امور مالی مواجه شده است.

منبع: میهن بلاکچین و به نقل از Bitcoin.com،

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا