لزوم بهره‌‌گیری از دولت الکترونیک برای کاهش تردد گروه‌‌های پرخطر در ایام کرونا

لزوم بهره‌‌گیری از دولت الکترونیک برای کاهش تردد گروه‌‌های پرخطر در ایام کرونا

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر کاهش تردد گروه‌‌های هدف و پرخطر در جامعه، عنوان کرد: توجه شود که دولت الکترونیک باید برای این گروه‌‌ها بیشتر فعال باشد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از تسنیم؛ نشست بررسی وضعیت نیروی انسانی حوزه سلامت با تاکید بر موضوع مدیریت و مقابله با کرونا به ویژه در ماه‌‌های آینده، با حضور وزیر بهداشت، معاونین و همچنین مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برگزار شد.

دکتر سعید نمکی در این نشست گفت: در شرایط کنونی باید تمهیدات بلندمدتی را برای تقویت منابع انسانی حرفه‌‌ای در حوزه سلامت بیندیشیم. زمانیکه بیماران در بیمارستان‌‌ها بستری می‌‌شوند، هیچ چیزی به اندازه مراقبت صحیح و مناسب از آنها اهمیت ندارد.

تمرکز وزارت بهداشت بر گروه‌‌های هدف و پرخطر جامعه در مواجهه با کرونا

وی افزود: برای ماه‌‌های آینده بر روی گروه‌‌های هدف و پرخطر جامعه مانند افراد بالای ۶۰ سال و افراد دارای بیماری‌‌های زمینه‌‌ای که حدود ۸ میلیون نفر هستند، تمرکز می‌‌کنیم، چراکه فقط ۱۲.۳ درصد از مرگ و میر بیماران کووید۱۹ مربوط به افرادی بوده که سن بالا یا بیماری زمینه‌‌ای یا سایر عوامل خطر مانند چاقی نداشته اند و مابقی جزو گروه‌‌های پرخطر بوده‌‌اند.

تاکید بر کاهش تردد گروه‌‌های هدف و پرخطر در جامعه

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر کاهش تردد گروه‌‌های هدف و پرخطر در جامعه، عنوان کرد: توجه شود که دولت الکترونیک باید برای این گروه‌‌ها بیشتر فعال باشد، آموزش و پزشکی از راه دور بیشتر برای آنها پیاده شده و از این افراد مراقبت بیشتری شود.

نمکی با بیان اینکه کیفیت مراقبت در بیمارستان‌‌ها بر بهبود حال بیماران کووید ۱۹ تاثیر زیادی دارد، گفت: منحنی مرگ و میر و ابتلا به کرونا نشان می‌‌دهد که میزان مرگ و میر به مرور فاصله بیشتری از ابتلا به کرونا گرفته و تعداد بهبودیافتگان در حال افزایش است که این موضوع نشان دهنده مراقبت مناسب از بیماران کووید۱۹ است.

وی اظهار کرد: برنامه کاملی برای تقویت نیروی انسانی حرفه‌‌ای حوزه سلامت برای ماه‌‌های آینده در حال تهیه است که چند بُعد دارد. یکی مربوط به استخدام است، اما در مورد تیم تخصصی و فنی مدیریت بیماری در کشور در برخی رشته‌‌ها، کمبودهایی داریم که ناشی از آموزش و یا تعداد ناکافی است.

وزیر بهداشت یادآور شد: با کمک معاونت‌‌های پرستاری، بهداشت، آموزشی، توسعه و درمان و همچنین همفکری با استاد ایرج فاضل و دکتر لاریجانی، بسته ای برای حل مشکلات نیروی انسانی در شرایط کنونی در حال تهیه است که امیدوارم به زودی و پس از نظرات کارشناسی به جمع‌‌بندی برسد.

گفتنی است، در این نشست گزارش مفصلی از وضعیت و نیازمندی‌‌های نیروی انسانی در حوزه‌‌های پرستاری، پزشک عمومی، رادیولوژی، پزشک متخصص و فوق تخصص، آزمایشگاه و داروسازی در کشور توسط دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت ارائه و توسط اعضای این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

محتوی دیگر از حوزه سلامت در اقتصادالکترونیکی:

آغاز ارائه خدمات زیرساخت حوزه سلامت دیجیتال
زنجیره سلامت دیجیتال کامل می‌شود/دریافت خدمات درمانی با سرعت بالا
اپلیکیشنی برای تشخیص بیماری‌های مغز و اعصاب

Check Also

نقش هوش مصنوعی در غربالگری سرطان

نقش هوش مصنوعی در غربالگری سرطان

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند سرطان سینه را به صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *