خانه / محتوی مرتبط / اقتصاددیجیتال / لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای رونق اقتصاد روستا‌ها
لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای رونق اقتصاد روستا‌ها

لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای رونق اقتصاد روستا‌ها

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: جوانان روستا از فرصت و ظرفیت فضای مجازی برای عرضه و فروش برخط محصولات روستای خود بهره ببرند و گام موثری برای رونق اقتصاد روستای خود در قالب توسعه اقتصاد دیجیتال بردارند.

حامد سرائی اظهار داشت: اهالی روستای باغدره با ۶۲ خانوار و جمعیت نزدیک به ۲۰۰ نفر که تا چندی قبل محروم از ارتباط مناسب بودند هم اکنون از دسترسی به ارتباط و اینترنت برخوردار شده اند.

وی افزود: احداث سایت این روستا با هزینه کرد اعتبار ۲ میلیارد و ۸۰۰ تومان از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و واگذاری اجرا به کارگزار همراه اول و مخابرات زنجان انجام شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: این اداره کل تلاش می‌کند توسعه دسترسی ارتباطات و اینترنت برای همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان انجام گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که جوانان روستای باغ دره از فرصت و ظرفیت فضای مجازی برای عرضه و فروش برخط محصولات روستای خود بهره ببرند و گام موثری برای رونق اقتصاد روستای خود در قالب توسعه اقتصاد دیجیتال بردارند.

سرائی با بیان این که توسعه ارتباطات روستایی را وظیفه خود می‌دانیم و تبعیضی بین روستاها قائل نیستیم خاطر نشان کرد: قبل از شیوع کرونا پوشش اینترنت پرسرعت روستایی در استان زنجان ۶۴ درصد بود که این میزان طی دو سال اخیر افزایش داشته و به ۷۸ درصد رسیده است.

وی با بیان این که باید به فکر بهره برداری از زیرساختهای ارتباطی باشیم تصریح کرد: اینترنت و فضای مجازی صرفاً برای شبکه های اجتماعی نیست ولی هرچند ما باید بدون ایجاد محدودیت امکان دسترسی پرسرعت برای همه مشترکین را فراهم بیاوریم.

حتما ببینید

تحول دیجیتال چیست؟ چگونه شرکت‌های بزرگ در حال تغییر روش به سمت اقتصاد دیجیتال هستند؟

تحول دیجیتال چیست؟ چگونه شرکت‌های بزرگ در حال تغییر روش به سمت اقتصاد دیجیتال هستند؟

چه کسب‌وکارتان را برای یک هفته داشته‌باشید، چه برای یک دهه، اصطلاح «تحول دیجیتال» را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *