ارزدیجیتالامنیت اقتصاد دیجیتال

فرانسه احراز هویت را برای تمام تراکنش‌های ارز دیجیتال اجباری کرد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

فرانسه قصد دارد محدودیت‌های جدید و سخت‌گیرانه‌تری در حوزه ارزهای دیجیتال اعمال کند. علت این موضوع «حوادث تروریستی» اخیر عنوان شده است.

به گزارش «The block»، بر اساس اظهارات سیمون پولروت (Simon Polrot)، رئیس انجمن ارزهای دیجیتال فرانسه (ADAN)، وزارت دارایی فرانسه در حال آماده‌کردن طرحی است که نه‌تنها قوانین احراز هویت سخت‌گیرانه‌تری را بر شرکت‌های ارز دیجیتال در این کشور تحمیل می‌کند، بلکه تراکنش‌های ارز دیجیتال به ارز دیجیتال (crypto-to-crypto) را نیز قانون‌گذاری خواهد کرد.

پولروت در گفت‌وگو با The block اظهار داشت که این اقدامات از طرف وزارت دارایی به او اطلاع داده شده است، چراکه انجمن ارزهای دیجیتال فرانسه (ADAN) یک طرف مشورت «قابل‌اعتماد» در مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال است.

پولروت همچنین گفت:در مجموع چندین وزارتخانه در مباحث مربوط به ارزهای دیجیتال درگیر هستند که شامل وزارت امور داخلی و همچنین کابینه نخست‌وزیری می‌شود.

دو منبع دیگر شامل نیکولاس لووت (Nicolas Louvet) مدیرعامل شرکت کوین هاوس گروپ (Coinhouse Group) و پیرگای باریگیس (Pierre-Guy Bareges)، مدیر ارشد فناوری دیجیتال سرویس گروپ (Digital Service Group) نیز اقدامات جدید دولت فرانسه در حوزه ارزهای دیجیتال را تأیید کرده‌اند. کوین هاوس خدمات امانتداری و معاملات ارزهای دیجیتال را در فرانسه ارائه می‌دهد و توسط AMF، قانون‌گذار بازارهای مالی این کشور، به ثبت رسیده است. دیجیتال سرویس گروپ هم متصدی صرافی ارز دیجیتال فرانسوی زبیتکس (Zebitex) است و در حال حاضر مراحل صدور مجوز از سوی AMF را طی می‌کند.

لووت و باریگیس هر دو در مصاحبه‌های جداگانه‌ای گفتند که از اقدامات آینده دولت فرانسه مطلع شده‌اند.

گفتنی است وزارت دارایی فرانسه پاسخی به درخواست رسانه‌ها برای اعلام نظر در این خصوص نداده است.

حمله تروریستی، دلیل این اقدام!

منابع آگاهی که بالاتر نام آنها ذکر شد به The block گفته‌اند دلیل اصلی این اقدامات سخت‌گیرانه‌ حملات تروریستی اخیری بوده که در فرانسه رخ داده است.

پلیس فرانسه در ماه سپتامبر (شهریور) و دو هفته قبل از این حملات، ۲۹ نفر را که مظنون به کمک مالی به اسلام‌گرایان افراطی در سوریه با استفاده از ارزهای دیجیتال بودند را بازداشت کرد.

باریگیس در این رابطه می‌گوید:آنچه رخ داده این است که یکی از به‌ظاهر ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال اجازه داده است تا افرادی به خارج از کشور به‌ویژه سوریه و ترکیه پول ارسال کنند.

در نتیجه این ارائه‌دهنده با تحقیقاتی از سوی سرویس‌های امنیتی مواجه شد‌ه است. سپس پلیس عملیاتی برای دستگیری این افراد آغاز و اعلام کرد از بیت کوین برای تأمین مالی تروریسم استفاده شده است. پس از این ماجرا وزیر دارایی اعلام کرد که ما نیازمند این هستیم که ارزهای دیجیتال را بسیار بهتر کنترل کنیم.

در ماه اکتبر (مهر) برونو لی مایر (Bruno Le Maire)، وزیر دارایی فرانسه، در تلویزیون ملی اعلام کرد که این کشور طرحی برای «تشدید کنترل وجوه مالی» ارائه می‌دهد، زیرا «ارزهای دیجیتال یک مشکل واقعی در تأمین مالی تروریسم هستند.»

پولروت این اقدامات را یک «موضع‌گیری سیاسی» توصیف می‌کند و می‌گوید:دولت باید واکنش نشان می‌داد، موضع می‌گرفت و به‌طور کلی کاری انجام می‌داد تا نشان دهد در حال مبارزه با تروریسم است.

فاطمه ندیمی، ارز دیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا