گوگل از شکایت ضد انحصارطلبی قسر دررفت

گوگل از شکایت ضد انحصارطلبی قسر دررفت

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه نوشت: گوگل پیشنهاد کرده است بخشهایی از کسب و کارش که مسئول فروش و قرار دادن تبلیغات در وب سایتها و اپلیکیشن‌ها هستند را جدا کرده و به صورت شرکت مستقلی دربیاورد که تحت کنترل آلفابت خواهد بود و ده‌ها میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.

آلفابت در بیانیه‌ای به رویترز اعلام کرد سرگرم تعامل با رگولاتورها برای پرداختن به این نگرانیهاست و برنامه‌ای برای فروش یا خروج از کسب و کار فناوری تبلیغات ندارد. این شرکت گفت: ما عمیقا متعهد به فراهم کردن ارزش برای مجموعه گسترده‌ای از ناشران و تبلیغات کنندگان در این بخش به شدت رقابتی هستیم.

اما برندن کرسین، وکیل ضد انحصارطلبی نماینده ناشران و شرکتها در فضای فناوری تبلیغات در خصوص کافی بودن چنین پیشنهادی، ابراز بدبینی کرد.

وزارت دادگستری آمریکا تمایل فوری برای فروش دارایی گوگل را ابراز کرده و خواستار اصلاحات ساختاری برای حل نگرانی‌های انحصارطلبی شده است. این وزارتخانه در اکتبر سال ۲۰۲۰ از گوگل شکایت کرد و این شرکت را متهم کرد به صورت غیرقانونی از نفوذ بازار خود برای حذف رقیبانش استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور رقابت انگلیس در ماه مه، دومین تحقیقات درباره شیوه‌های تبلیغات گوگل را آغاز و اعلام کرد که این غول جست و جو ممکن است در رقابت خلل ایجاد کرده و به سرویسهای خود ارجحیت داده باشد. اروپاهم ژوئن سال گذشته تحقیقاتی در خصوص سوءاستفاده آلفابت از نفوذ بازارش در کسب و کار تبلیغات دیجیتالی را آغاز کرد.

منبع: ایسنا

Check Also

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

یک سیستم هوش مصنوعی خلاقانه جدید به نام ModelScope اکنون ویدیوهای کوتاهی را در پاسخ به درخواست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *