سوددهی ۱۶ میلیون دلاری تسلا در اوج بحران کرونا!

سوددهی ۱۶ میلیون دلاری تسلا در اوج بحران کرونا!

آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که شرکت تسلا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با وجود شروع و ویروس کرونا توانسته به یک سود قابل توجه ۱۶ میلیون دلاری دست یابد.

شرکت تسلا موتورز که یکی از خودروسازان نوظهور و جاه طلب فعال و مستقر در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود، به تازگی گزارش جدیدی را از عملکرد مالی خود در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرده که نشان می دهد توانسته در این بازه زمانی درآمدی بالغ بر ۵.۹۸ میلیارد دلار و سودی معادل ۱۶ میلیون دلار کسب کند. این آمارها همچنین نشان دهنده تداوم روند سوددهی شرکت تسلا برای سومین فصل متوالی است.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو، برخلاف آنکه تقریبا تمامی کشورهای جهان به شدت تحت تاثیر همه گیری و شیوع گسترده ویروس کرونا قرار گرفته و بازارهای خودرو نیز شدیداً دچار افت و کاهش قابل توجهی شده اند، شرکت تسلا موتورز در همین مدت زمان توانسته سودده باشد که این امر بازگوی دو عامل مهم کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش حاشیه سود است که این شرکت را در پشت سر گذاشتن فصلی موفق و سوده کمک کرده است.

در واقع تسلا نسبت به نخستین فصل از سال گذشته میلادی توانسته حدود ۱۳ درصد از هزینه های عملیاتی خود را کاهش داده و در عوض اعتبارهای نظارتی بیشتری دریافت کند. این شرکت نوظهور همچنین حاشیه سود خود را نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی، ۲۵.۵ درصد افزایش داده است.

البته در اینجا باید گفت که میزان درآمد تسلا تحت تاثیر شیوع ویروس خطرناک و مرگبار کرونا و افت شدید تقاضا در بازارهای جهانی فروش خودرو، نسبت به فصل چهارم سال گذشته میلادی از ۷.۳۸ میلیارد دلار به ۵.۹۸ میلیارد دلار در سه ماهه اول منتهی به مارس ۲۰۲۰ کاهش یافته و یک افت ۱۹ درصدی را تجربه کرده است.

ایسنا

آنچه در مورد شرکت تسلا و عملکرد آن در اقتصاد الکترونیکی می خوانیم:

تسلا فناوری پنل‌‌های خورشیدی خود را تغییر داد
تاکسی‌های هوشمند شرکت تسلا تا پایان ۲۰۲۰ آماده می‌شوند
سقوط ۹ درصدی ارزش سهام شرکت تسلا پس از توئیت عجیب مدیرعامل

Check Also

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

هوش مصنوعی ModelScope ویدیوهای کوتاه در پاسخ به درخواست‌های متنی منتشر می‌کند

یک سیستم هوش مصنوعی خلاقانه جدید به نام ModelScope اکنون ویدیوهای کوتاهی را در پاسخ به درخواست‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *