خانه / محتوی مرتبط / فین‌تک / بانکداری‌دیجیتال / ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) / استفاده از رمزریال برای روسیه جذاب است؛ تبادلات دو کشور با رمز ریال و رمز روبل
استفاده از رمزریال برای روسیه جذاب است؛ تبادلات دو کشور با رمز ریال و رمز روبل

استفاده از رمزریال برای روسیه جذاب است؛ تبادلات دو کشور با رمز ریال و رمز روبل

تکاچوف نماینده دومای روسیه در نشست خبری امروز با موضوع برگزاری نخستین اجلاس بین‌المللی انجمن‌های رمز ارز در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه با راه اندازی رمز ریال در ایران آیا امکان تبادلات مالی بر پایه رمزریال با روسیه وجود دارد، اظهار داشت: در روسیه هم به صورت فشرده در حال راه اندازی روبل ارز هستیم و بناداریم با روبل ارز فعالیت کنیم و همچنین تبادلات بر پایه رمز ریال جذاب است.

همچنین الکساندر براژونیکوف رییس انجمن بلاک چین روسیه در باره سوال مبنی بر امکان تبادلات با رمز ریال گفت: بانک‌های ایرانی در حال حاضر در روسیه فعال هستند و فعالیت دارند و براساس اطلاعاتی که به دست آوردیم امکان استفاده از رمزریال برای روسیه وجود دارد .

تکاچوف با بیان اینکه زمینه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه رمزارزها فراهم شده اما در این زمینه مسأله بسیار مهم امنیت و اعتماد است.

وی افزود: هر دو کشور باید بتوانند اعتماد کامل برای انجام این کار داشته باشند و مطمئن شویم که تبادلات با رمز ارزها هیچ ضرری برای کشورها ندارد.

براژونیکوف با بیان اینکه تا قبل از علمیات ویژه در اوکراین هم رمزارزها در روسیه مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ گفت: پیش از این رمزارزها در روسیه مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امکان استفاده داخلی نداشت و برای نگهداری و سرمایه‌گذاری در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: سیاست روسیه این است که قوانین مورد نظر درباره استفاده از انواع رمز ارزها را تا پایان سال تکمیل کند.

رییس انجمن بلاکچین روسیه افزود: جلسات درباره همکاری با ایران در این حوزه قبل از فراگیری کرونا آغاز شده بود و علت اینکه امروز این مذاکرات را ادامه می‌دهیم شرایط روسیه پس از علمیات ویژه در اوکراین نیست بلکه کرونا وقفه ای در برگزاری این جلسات ایجاد کرده بود.

منبع: ایلنا

حتما ببینید

روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند

روسیه روبل دیجیتال راه‌ندازی می‌کند

 بانک مرکزی روسیه اعلام کرد: برای تغییر در سیستم‌های مبادلاتی کشور، ارز دیجیتال راه‌اندازی می‌شود. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *