دسترسی کاربران شبکه شاد به انیمیشن‌های آموزشی

دسترسی کاربران شبکه شاد به انیمیشن‌های آموزشی

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد که محتوای آموزشی این مرکز با هدف آموزش بازی‌سازی و ارتقاء سواد بازی از طریق شبکه شاد در دسترس کاربران قرار گرفته است.

کاربران شبکه شاد به محتواها و انیمیشن‌های آموزشی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای دسترسی خواهند داشتبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به دنبال ایجاد کانال رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در شبکه آموزشی شاد، محتوای ساخت بازی‌­های رایانه­‌ای تدوین شده توسط انستیتو ملی بازی‌سازی و مرکز رشد بازی‌سازی در کانال بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در بستر شبکه «شاد»، برای دانش آموزان و مربیان علاقه‌مند قابل دریافت شده است.

همچنین انیمیشن‌های تبلیغی-ترویجی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که با هدف فرهنگ‌سازی استفاده از بازی‌های ویدئویی تولید شده نیز بر روی این شبکه بارگذاری شده است. این انیمیشن‌ها با محتوا‌های آموزشی در قالب موضوعاتی، چون کنترل محتوای بازی‌های رایانه‌ای، عدم توجه به رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای در ایران، تقویت روحیه رقابت در فرزندان با انجام بازی‌های رایانه‌ای مناسب و برقراری تعامل بین بچه‌ها با انجام بازی‌های رایانه‌ای مناسب، تولید و از طریق شبکه شاد قابل دریافت است.

سید محمدعلی سیدحسینی؛ معاون حمایت بنیاد در خصوص کانال رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در شبکه آموزشی شاد و جزئیات محتواهای منتشر شده در آن گفت: شبکه شاد در واقع شبکه اجتماعی دانش‌آموزان است که به ضرورت دوره شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس در این ایام ایجاد شد؛ اما به تدریج توسعه بیشتری پیدا کرد و در حال حاضر قریب ۱۰ میلیون دانش‌آموز در آن عضو هستند.

این تعداد عضو، ظرفیت عظیمی را برای آموزش ایجاد خواهد کرد که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز در راستای تفاهم‌نامه همکاری که زمستان سال ۹۸ با معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در راستای لزوم توسعه و حمایت از بازی‌ها و بازی‌سازان ایرانی و اشاعه فرهنگ ایرانی-اسلامی بین دانش‌آموزان برای ساماندهی فعالیت‌های فراغتی، فرهنگی و آموزشی نسل جوان به امضا رسانده، در زمینه تأمین محتوای آن در حوزه آموزش ساخت بازی‌های رایانه‌ای فعالیت خواهد کرد.

معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به اینکه محتواهای مورد نظر بنیاد برای بارگذاری در این شبکه اغلب در زمینه آموزش بازی‌سازی و ارتقاء سواد بازی برای دانش‌آموزان است، افزود: در این شبکه امکان معرفی بازی‌های ارزش‌آفرین فرهنگی نیز وجود دارد و در تلاش هستیم تا به معرفی بازی‌های بازی‌سازان عضو همگرا برای دانش‌آموزان نیز بپردازیم.

سیدحسینی با تاکید بر اینکه اجباری در فراگرفتن محتواهای ارائه شده بنیاد در شبکه آموزش برای دانش آموزان وجود ندارد، گفت: بهره‌مندی از محتواهایی که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در شبکه شاد ارائه می‌کند، اختیاری است و به نوعی به ترویج دانش تولید بازی و الگوهای مصرف صحیح بازی‌ها اختصاص دارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

محتوی دیگر از آموزش آنلاین و یرنامه شاد در اقتصاد الکترونیکی

حمایت ویژه از شرکت‌های حوزه آموزش آنلاین توان‌یابان
بزرگترین مرکز داده در پارک پردیس ایجاد می‌شود/تلاش برای رفع مشکلات شبکه شاد
راه‌کارهایی برای رایگان شدن اینترنت «شاد»
چالش‌های غم‌انگیز یک برنامه «شاد»

Check Also

کمک رسانی هوش مصنوعی به ریاضی

کمک رسانی هوش مصنوعی به ریاضی

مایکروسافت با ابزار‌های جدید هوش مصنوعی در تلاش است مهارت‌های ریاضی دانش‌آموزان رادر دوران همه‌گیری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *