اقتصاددیجیتالحکمرانی و فناوری

خلاءهای اقتصاد دیجیتال در کشور شناسایی می‌شود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

ستاد توسعه فناوریهای اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تهیه گزارش‌های کمی و کیفی حوزه اقتصاد دیجیتال، خلاهای موجود در این حوزه را شناسایی می کند.

اقتصاد الکترونیکی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،توسعه فناوری‌های نوین یکی از اتفاقاتی است که هر روز در دنیا شاهد آن هستیم. فناوری‌های پیچیده و مبتنی بر اینترنت نقشی اساسی در تسهیل زندگی مردم دارند. به دنبال توسعه این فناوری‌ها، بازارهای نوین مبتنی بر اینترنت هم در دنیا شکل گرفته که در دهه‌های اخیر به میدان رقابت کشورهای دنیا تبدیل شده است. میدان رقابتی که هرکدام از کشورها تلاش می‌کنند تا سهم بیشتری را از آن خود کنند.

در ایران این میدان رقابت به شرکت‌های دانش‌بنیان رسیده و تلاش‌ها در این حوزه در دل زیست‌بوم فناوری و نوآوری شکل گرفته است.

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم به عنوان یکی از نهادهای پیشرو در این عرصه در تلاش است تا با رصد و پایش بازار جهانی اقتصاد دیجیتال و تهیه گزارش‌هایی کمی و کیفی این حوزه، خلاءهای موجود اقتصاد دیجیتال در کشور را شناسایی کند و راهکارهایی را در این زمینه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور در پیش گیرد.

تحقق این هدف هم با مشارکت این ستاد و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این عرصه میسر می‌شود. شرکت‌هایی که سهم زیادی در توسعه اقتصاد دیجیتال کشور دارند.

نگاهی به پیشتازان و فعالان بازارهای دیجیتالی می‌تواند بیانگر تلاش دیگر کشورها در عرصه کسب‌وکارهای اینترنتی و تأکیدی بر تعیین نقشه راه برای ایران باشد. اینکه چه سیاست‌هایی می‌تواند مسیر ایجاد و توسعه شرکت‌های خلاق و فناور را تسهیل کند.

هرچند ایجاد کسب‌وکارهای اینترنتی ایران در سال‌های اخیر شتاب گرفته و رشد چشمگیری داشته است، اما بازاریابی و دستیابی به بازارهای جهانی و حضور فعال‌تر در این حوزه نیاز مهم و کلیدی است که باید برای آن برنامه‌ریزی‌های مدون و دقیقی صورت گیرد.

هدف ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این است که با رصد بازار جهانی راهی پرسود و با منفعت اقتصادی برای توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجتال در کشور بیابد.

محتوی دیگر در مورد اقتصاد دیجیتال در پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی:

وضعیت مناسب شبکه بانکی در حرکت به سوی اقتصاد دیجیتال
آورده‌های «پارک اقتصاد دیجیتال» برای کسب وکارها
راه‌اندازی پارک اقتصاد دیجیتال با امضای تفاهم‌نامه دو جانبه
تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی
پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال افتتاح می شود
اندازه اقتصاد دیجیتال ایران ۶.۵ درصد است
سهم ۶.۵ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی
با اظهارت غیرکارشناسی چراغ اقتصاد دیجیتال را خاموش نکنید!
اجرای برنامه تعامل با پیشگامان اقتصاد دیجیتال در معاونت علمی
زمینه دیجیتالیزه شدن اقتصاد بیمه فراهم شد
با حضور معاون وزیر اقتصاد؛ جلسه کارگروه بانکداری آینده و تحول دیجیتال بانک ملت برگزار شد

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا