حمایت معاونت علمی از استارتاپ‌های حوزه بلاکچین و اینترنت اشیا

حمایت معاونت علمی از استارتاپ‌های حوزه بلاکچین و اینترنت اشیا

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه بازار اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۵  به ۵ تریلیون دلار می‌رسد، گفت:  تسهیلاتی از سوی معاونت علمی به این دسته از شرکت‌ها اعطا می شود که این تسهیلات شامل وام ۲۰۰ میلیون تومان کم بهره است که می تواند به وام بلاعوض تبدیل شود.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از ایسنا دکتر مهدی محمدی امروز در رویداد استارتاپی IOT که به صورت مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس برآوردهایی که شده، تعداد اشیای متصل به اینترنت در دنیا تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بیش از ۵۰ میلیارد اشیا می‌رسد که این تعداد ۲.۵ برابر سال ۲۰۱۶ است و این عدد نشان می‌دهد که ترند عجیب و غریب در حوزه اینترنت اشیا ایجاد شده است.

وی  با بیان اینکه علاوه بر تحولات فناوری در این حوزه در زمینه سرمایه گذاری روی اینترنت اشیا تحولات شگرفی رخ داده است، افزود: اینها نشان می‌دهند که ترندهای قوی در زمینه اینترنت اشیا ببینیم.

محمدی، به وضعیت بازار اینترنت اشیا اشاره کرد و یادآور شد: پیش بینی می‌شود که تا انتهای سال جاری بازار اینترنت اشیا به ۱.۷ تریلیون دلار می‌رسد که این تقریبا برابر با تولید ناخالص داخلی کشوری مانند ترکیه و کره است .

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی با بیان اینکه بازار اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۵  به ۵ تریلیون دلار می‌رسد، اضافه کرد: در سال ۲۰۱۸ بیشترین حجم سرمایه گذاری در حوزه اینترنت اشیا در امریکا مربوط به حوزه شهر هوشمند بوده که ۲۵ درصد سرمایه گذاری‌ها در این بخش جذب شده است علاوه بر آن ۱۷ درصد در هوشمند سازی خطوط تولید، تعمیر نگهداری و زنجیره‌های تامین بوده است. اینها فرصت‌هایی را به ما نشان می دهد که ما در کشور کمتر به آن پرداخته‌ایم.

محمدی تاکید کرد: این آمارها تلنگری است که اگر به آن دقت نکنیم دچار  عقب ماندگی در اکوسیستم نوآوری در زمینه اینترنت اشیا می‌شویم به همین دلیل در صدد هستیم که از این استارتاپ‌ها حمایت های لازم را به عمل آوریم.

وی از اعلام آمادگی ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال برای حمایت از استارتاپ‌های حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، بلاک چین، فناوری های مرتبط با تولید هوشمند خبر داد و افزود: تسهیلاتی از سوی معاونت علمی به این دسته از شرکت‌ها اعطا می شود که این تسهیلات شامل وام ۲۰۰ میلیون تومان کم بهره است که می تواند به وام بلاعوض تبدیل شود.

محتوی دیگر از اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیکی در اقتصاد الکترونیکی:

بی اعتمادی و اینترنت ضعیف مانع تجارت الکترونیک
اتحادیه اروپا به دنبال بروزرسانی سیاست‌ها در اقتصاد دیجیتال
اقتصاد دیجیتال آینده اقتصاد دنیا است
تاکید بریکس بر استفاده از فناوری دیجیتال برای توسعه کسب و کارها
رونق اقتصادی با حمایت از اقتصاد دیجیتال محقق می‌شود
ماموریت جدی مجلس یازدهم تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات است
لزوم ایجاد زیرساخت‌ اقتصاد دیجیتال و سرمایه‌گذاری‌ هوشمند در شیراز

Check Also

نقش اینترنت اشیا دگردیسی تولید لوازم خانگی

نقش اینترنت اشیا دگردیسی تولید لوازم خانگی

لوازم خانگی شاید برای اثرگذاری بر زندگی فردی، خط مقدم خودنمایی اینترنت اشیا است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *