ارزدیجیتالپیشنهاد سردبیر

تحلیل‌گر مطرح: این سه ارز دیجیتال پتانسیل رشد شدید دارند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

مصطفی افخمی؛ ارز دیجیتال

یکی از تحلیل‌گران سرشناس حوزه ارزهای دیجیتال مدعی است که سه کوینی که پیش‌تر در جنون دیفای، عملکرد خیره‌کننده‌ای از خود به نمایش گذاشتند و پس از شروع رالی صعودی بیت کوین با افت قیمت مواجه شدند، اکنون به کف قیمتی خود رسیده‌‌اند.

به گزارش دیلی هودل، این تحلیل‌گر با نام مستعار فلاد (Flood) از آوی (AAVE)، تورچین (RUNE) و سولانا (SOL) به‌عنوان سه توکنی نام برده که در حال حاضر در پایین‌ترین قیمت ممکن دادوستد می‌شوند و پتانسیل بسیار زیادی برای آغاز یک حرکت صعودی بزرگ دارند.

این معامله‌گر در پادکستی خطاب به لوک مارتین (Luke Martin) می‌گوید که احساس می‌کند که اندکی از حرکت صعودی اخیر بیت کوین جا مانده و احتمال می‌دهد که دیگر فعالان بازار نیز کمابیش این چنین بوده‌اند. وی می‌افزاید: من به اندازه‌ای که باید و شاید نتوانستم از حرکت صعودی اخیر بیت کوین بهره‌مند شوم و فکر می‌کنم که دیگر معامله‌گران بازار نیز مثل من تا حدی این‌گونه بوده‌اند. شمار زیادی از معامله‌گران، دارایی‌های خود را در قالب استیبل کوین‌ها در پروتکل‌های مختلف سپرده‌گذاری کرده‌ بودند، به این امید که از نرخ تورم و بازدهی پایداری برخوردار بشوند. همین باعث شد که از حرکت صعودی اخیر بیت کوین جا بمانند. خوشبختانه من همیشه بخش معینی از سبد سرمایه‌گذاری‌ام را به بیت کوین اختصاص می‌دهم تا از این حرکات صعودی غیرمنتظره جا نمانم.

فلاد می‌گوید که میزان ریسک سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دیفای رو به افزایش است؛ چراکه خلق نوآوری در حوزه ارزهای دیجیتال تمامی ندارد. وی می‌افزاید:من چندان با مباحث فنی آشنا نیستم تا از امکان‌پذیری پیاده‌سازی راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه‌ دوم اتریوم سر در بیاورم و از این رو وقتی به شمار زیادی از آن دسته از پروتکل‌های دیفای که دارای زیرساخت‌های واقعی هستند، نگاه می‌کنم، می‌بینم که واقعاً کاربردی و مفید هستند که از جمله آنها می‌توانم به سینتتیکس (Synthetix) و آوی (Aave) اشاره کنیم. این دسته از پروتکل‌های عاری از مجوز که دارای زیرساخت‌های کاربردی هستند، در حال حاضر، مناسب ارزیابی می‌شوند؛ با این حال، نوآوری‌هایی پا به عرصه گذاشته‌اند که می‌توانند با جذب کاربران، سکه این پروتکل‌ها را از رونق بیندازند. نوآوری‌هایی که از جمله آنها می‌توان به وام‌های آنی یا قابلیت آربیتراژ گرفتن میان پلتفرم‌ها اشاره کرد.

با مشاهده پروتکل‌هایی همچون هاروست (Harvest) که درواقع نوعی پروتکل در داخل یک پروتکل دیگر است که از پروتکل‌ دیگری استفاده می‌کند، درمی‌یابیم که وقتی چیزی در بازار دچار نقص می‌شود، یک اثر رسوبی بر دیگر پروتکل‌ها خواهد گذاشت که فکرش را هم نمی‌کنید که هیچ هم‌بستگی یا ریسک مشترکی با هم داشته باشند.

فلاد خاطرنشان می‌کند که در حال حاضر، تمام هم و غم سرمایه‌گذاران نهادی به بیت کوین معطوف شده است. وی می‌گوید: شرکت‌ها و نهادهای بزرگ به‌دنبال دیفای نیستند و با خود نمی‌گویند که سهم ما از این بازار نوظهور چیست، اما بیت کوین لقلقه زبان آنها است.

فلاد می‌افزاید: افرادی که به‌طور عام به بازار ارزهای دیجیتال نگاه می‌کنند، بیش از هر چیزی به‌دنبال بیت کوین هستند؛ چرا که این ارز دیجیتال، پرچم‌دار و پیشگام بازار است. بیت کوین، همان چیزی است که طی سال‌ها توسعه یافته و از آزمون زمان سربلند بیرون آمده است. این ارز دیجیتال، قوی‌ترین زیرساخت را دارد، با این حال، عده‌ای ممکن است بگویند که این یک فناوری نوظهور است، قابلیت کاربردی ندارد و چنان است و چنین است. اما روزی فرا می‌رسد که بیت کوین به یک پول سخت تبدیل شده و قیمت آن سر به فلک گذاشته است. آن روز، موفقیت چشم‌گیر مایکرواستراتژی و دیگر شرکت‌ها و افرادی که دست به سرمایه‌گذاری هنگفت در بیت کوین زده‌اند، همه را مبهوت خواهد کرد و دیگر برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین دیر شده است.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا