ارزدیجیتال

تحلیل‌گران جی‌پی‌مورگان: شرکت‌های بیشتری در حال خرید بیت کوین هستند

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

گزارش «نقدینگی و سرمایه» شرکت جی‌پی مورگان نشان می‌دهد که مؤسسات و نهادهای سرمایه‌گذاری در مقایسه با سه‌ماهه گذشته سال، با سرعت بیشتری در حال خرید و انباشت بیت کوین هستند.

به نقل از کوین دسک، نیکولاس پارنیگاتزوگلی (Nikolaos Panigirtzoglou)، مایک اینکنن (Nike Inkenen) و ایکناش آگاروال (Eknash Agarwal) این گزارش را نوشته‌اند. آنها معتقدند که سرمایه‌گذاران نهادی به بیت کوین به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نگاه می‌کنند. نویسندگان گزارش از صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale) و رشد سرمایه‌های موجود در آن در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ به‌عنوان مدرکی برای اثبات ادعای خود استفاده می‌کنند.

در سه‌ماهه سوم امسال، سرمایه‌گذاران خرد از طریق کش اپ (Cash App)، حدود ۱.۶ میلیارد دلار بیت کوین خریدند. این میزان، سه برابر ارزش بیت کوین‌هایی است که گری اسکیل در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

این در حالی است که در سه‌ماهه فعلی، ارزش صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل، سه برابر ارزش آن در سه‌ماهه پیشین است. در حال حاضر اطلاعاتی از خرید بیت کوین از طریق کش اپ در دست نیست.

شرکت سرمایه‌گذاری گری اسکیل از شرکت‌های تابعه دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) است و در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند.

جی‌پی مورگان در بخش دیگری از گزارش خود با اشاره به شکست بیت کوین برای بازگشت به میانگین قیمتی خود، عنوان می‌کند که این مسئله نشان می‌دهد که نقش معامله‌گرانی نظیر مشاوران معاملاتی کالا (CTA) در قیمت بیت کوین، به‌نسبت سرمایه‌گذاران نهادی در حال کمرنگ‌تر شدن است.

بهزاد ناصرفلاح؛ ارز دیجیتال

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا