اپل واچ جدید بر شستشوی دست‌ها نظارت می‌کند

اپل واچ جدید بر شستشوی دست‌ها نظارت می‌کند

شرکت اپل در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل(WWDC) از عرضه یک برنامه تشخیص خودکار شستشوی دست برای نسخه جدید سیستم عامل ساعت هوشمند خود موسوم به “watchOS 7” خبر داد.

۷ watchOS کنترل شستشو دستها

شرکت اپل از ویژگی جدیدی برای نسخه جدید سیستم عامل ساعت هوشمند خود موسوم به “۷ watchOS” رونمایی کرد که به طور خودکار، فعالیت شستشوی دست را تشخیص می‌دهد و به عنوان یک کمک برای مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ طراحی شده است.

اپل این ویژگی نظارتی جدید را برای watchOS 7 به منظور کمک به کاربران برای شستشوی کامل و مرتب دست‌های خود در طول بحران کروناویروس جدید ارائه داده است.

ساعت‌های هوشمند جدید اپل ضد آب خواهند بود و نیاز به درآوردن آنها قبل از شستن دست‌ها نیست و کاربران ممکن است بتوانند حتی با آن شنا کنند. با این حال، این کار تا زمانی که اپل آن را تأیید نکند، توصیه نمی‌شود.

این برنامه جدید بر مدت زمانی که کاربران دستان خود را می‌شویند، نظارت می‌کند و به طور خودکار تشخیص می‌دهد که کاربران چه زمانی در حال شستن دست‌های خود هستند.

۷ watchOS و سلامت

“جف ویلیامز” مدیر اجرایی شرکت اپل گفت: ما از تأثیر مثبتی که اپل واچ بر روی مشتریان ما دارد، انرژی گرفته‌ایم و از ارائه ابزارهای جدید و مفید که از سلامت، تناسب اندام و تندرستی مشتریان پشتیبانی می‌کند، هیجان زده هستیم. سیستم عامل watchOS 7 همراه با ردیاب خواب، تشخیص خودکار شستشوی دست و انواع تمرین‌های ورزشی جدید عرضه خواهد شد که به کاربران ما کمک می‌کند تا سالم، فعال و متصل باشند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی(WHO)، شستن دست‌ها برای مهار شیوع بیماری کروناویروس جدید که بیش از ۹ میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و تقریبا ۴۷۵ هزار قربانی گرفته، لازم است.

به همین دلیل است که شستشوی کامل دست بسیار مهم است. بنابراین اپل واچ جدید تا نمایش یک شمارش معکوس که در هنگام شروع شستن دست به طور خودکار فعال می‌شود، به شما کمک می‌کند از زمان کافی شستشوی دست‌های خود مطلع شوید.

منبع: ایسنا و به نقل از آی‌ای، 

آنچه در مورد ساعتهای هوشمند در اقتصاد الکترونیکی می خوانیم:

افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
ساعت هوشمندی که با عرق بدن کار می‌کند
آشنایی با ساعتهای هوشمند برتر ۲۰۲۰
بازار ساعتهای هوشمند ۲۰ درصد رشد کرد
بازار پوشیدنی‌های هوشمند در سلطه اپل و شیائومی

Check Also

نقش هوش مصنوعی در غربالگری سرطان

نقش هوش مصنوعی در غربالگری سرطان

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که هوش مصنوعی می‌تواند سرطان سینه را به صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *