الکترونیکی شدن خدمات بانکی گامی در مسیر شفافیت بیشتر است

الکترونیکی شدن خدمات بانکی گامی در مسیر شفافیت بیشتر است

نماینده مردم قزوین در مجلس یازدهم الکترونیکی شدن خدمات بانکی در سال های اخیر را گامی در مسیر شفافیت خواند و گفت: مردم از بانک ها انتظار تسهیل گری دارند .

به گزارش اقتصادالکترونیکی به نقل از ایبِنا فاطمه محمدبیگی با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام بانکی در کشور با هدف تحقق جهش تولید، گفت: بانک ها برای رسیدن به رشد و توسعه ای پایدار در کشور نقش کلیدی داشته از این رو رفع ایرادات مترتب بر آن ها لازم است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در حوزه الکترونیک کردن خدمات بانکی پیشرفت های خوبی داشته ایم، افزود: الکترونیکی شدن خدمات بانکی در سال های اخیر گامی در مسیر شفافیت خواهد بود.

وی با بیان اینکه بانک ها در انجام وظایف خود نسبت به مردم هنوز جایگاه مناسبی ندارند، تصریح کرد: مردم از بانک ها انتظار تسهیل گری دارند اما متاسفانه برخی بانک ها تصدی گری کرده و سرمایه گذاری در امور مختلف را در دستور کار خود قرار داده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه تصدی گری بانک ها به نفع تولید نیست، گفت: کنترل بانک ها و هدایت نظام بانکی کشور به سمت سرمایه گذاری در تولید بسیار مهم بوده و نقش بانک مرکزی در این حوزه باید پررنگ تر دیده شود.

محمدبیگی با بیان اینکه بحث تسهیل گری از سوی بانک ها باید پیش از پیش مدنظر قرار بگیرد، افزود: متاسفانه در مناطق محروم بانک ها هیچ تمایلی برای ایجاد شعبه و باجه های خودپرداز ندارند که لازم است برای برقراری عدالت بانک مرکزی در این باره نیز تدبیری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه بانک ها باید با انجام رسالت خود به تقویت اقتصاد کشور اقدام کنند، تصریح کرد: پیاده سازی مدل اسلامی در عملکرد بانک ها موضوع مهمی است که باید پیگیری شود.

محتوی دیگر از بانکداری الکترونیک در اقتصاد الکترونیکی:

وضعیت نظام کارمزد با مدل فعلی نمی‌تواند ادامه پیدا کند
توسعه درآمدهای غیر شاپرکی ایران کیش از طریق خدمات ارزش افزوده
پنج نکته از گزارش شاپرک درباره تراکنش کارت‌های بانکی در اسفند ۹۸ اولین آمار رسمی از افت فروش کسب‌و‌کار‌ها بعد از کرونا
فناوری نوین در بانک‌ها

Check Also

مشاور سابق ریپل بعنوان رگولاتور ارشد بانکداری فدرال رزرو معرفی می شودد

مشاور سابق ریپل بعنوان رگولاتور ارشد بانکداری فدرال رزرو معرفی می شودد

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که مایکل بار (Michael Barr)، مشاور سابق شرکت بلاک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *