اقتصاددیجیتالحکمرانی و فناوری

آذری جهرمی: پارک اقتصاد دیجیتال در زنجان راه اندازی می‌‍شود

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تکمیل ساختمان مرکز داده و مجتمع آی سی تی زنجان، بخشی از فضای آن به عنوان پارک اقتصاد دیجیتال برای استقرار استارتاپ‌ها اختصاص می‌یابد.

محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری استان زنجان افزود: برای احداث این مرکز ۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده و تا ۴۵ روز آینده آماده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه اتفاقات زیاد و قابل قبولی در حوزه توسعه ارتباطات در استان زنجان افتاده است، خاطرنشان کرد: ولی عدالت در این توسعه در سطح استان برقرار نشده و این قابل قبول نیست.

آذری جهرمی با بیان اینکه در زمان حاضر از یک هزارو ۵۰۰ مدرسه در استان زنجان، ۳۵۰ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل نیستند، افزود: تمرکز مناطقی که دسترسی به شبکه ندارند بیشتتر در شهرستان های خدابنده و ماهنشان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۲۰۷ روستا دراستان زنجان که اغلب در مناطق خدابنده و ماهنشان هستند به اینترنت دسترسی ندارند، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است در سه مرحله از ابتدای آبان تا اسفند امسال زمینه دسترسی این روستاها به اینترنت فراهم شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی توسعه زیرساخت های ارتباطی از همه چیز واجب تر است، افزود: لازم است دستگاه‌های اجرایی همچون راهداری، برق، فرمانداری و بخشداری ها در اجرای طرح های دسترسی مناطق روستایی به اینترنت همکاری و تلاش لازم را داشته باشند.

به گزارش ایرنا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر خود به زنجان ضمن حضور در جلسه شورای اداری استان و شرکت در نشست فعالان آی سی تی، از نزدیک در جریان پیشرفت طرح های توسعه زیرساخت های ارتباطی در استان قرار گرفت.

کانال تلگرام  رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا